comScore

Griezmann: 'Bahaneye lüzum yok Türkiye daha iyiydi'

09 Haziran 2019, Pazar 02:02
Griezmann: 'Bahaneye lüzum yok Türkiye daha iyiydi'

Fransız futbolcu Griezmann, Türkiye maçının ardından ülke basınına konuşarak mağlubiyetin gerekçelerini söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - A Milli Takım, Fransa karşısında 2-0 kazanarak grupta liderliğe yükseldi. Maçın ardından yıldız futbolcu Griezmann ülke basınına konuştu. 

"HİÇ İYİ DEĞİLDİK"
Soyunma odasında performansımız hakkında konuştuk. Ancak hiç iyi değildik. Neredeyse pozisyona giremedik. Kaleyi tutan şutumuz yoktu. Ben de iyi değildim. Şimdi hızlı bir şekilde devam etmek zorundayız. "YORGUNLUK BAHANE OLAMAZ. TÜRKLER DAHA İYİYDİ"

Yorgunluk bir bahane olamaz. Türkler bizden daha iyiydi. Aynı duyguları Hollanda maçında da yaşadım. Taktiksel olarak çalışmalı ve hücuma daha fazla eğilim göstermeliyiz. 

"ATMOSFER BEKLEDİĞİMDEN DAHA ATEŞLİYDİ"

Griezmann son olarak "Atmosferden etkilendiniz mi?" yönündeki soruya, "Çok güzel bir atmosfer vardı. Beklediğimizden daha iyiydi. Türk taraftarlar takımlarını çok iyi destekledi." yanıtını verdi. 
 

Türkiye - Fransa arasındaki maçlar


Ay-yıldızlılar, Fransa ile bugüne kadar 7 kez karşı karşıya geldi. Milli Takım, 2003 yılındaki Konfederasyonlar Kupası'nda rakibine 3-2 kaybetti. Milliler geride kalan 6 müsabakada da rakibine 5 kez yenilirken, 1 kez de berabere kalmıştı. Türkiye bu akşam Fransa karşısında aldığı galibiyet ile tarihinde Fransa karşısında ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Kasım 2019)