comScore

Göztepe Göztepe

Yılmaz Vural'dan flaş Göztepe açıklaması

16 Ekim 2017, Pazartesi 12:58
Yılmaz Vural'dan flaş Göztepe açıklaması

Yılmaz Vural Süper Lig'e çıkardığı eski takımı Göztepe ve Mehmet Serpil hakkında oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Yılmaz Vural, sezon başında yollarını ayırdığı Göztepe ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Serpil hakkında oldukça ilginç açıklamalarda bulundu.

''YARDIMCI ANTRENÖRLÜKTEN GELMİŞ ADAMLA BU RİSK ALINIR MI?''
Yılmaz Vural, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in kendisine, “Sen bizim takımın üzerine çıkıyorsun popülarite olarak” dediğini iddia ederek, “Bunu rahatız edici buluyor. Bu insanın elinde değil ki. Tamamen duygusal bir tepki koydu bana. Yardımcı antrenörlükten gelmiş bir adamla çalışıp bu kadar riske atılır mı takım?” diye konuştu.


Yılmaz Vural'dan olay Göztepe açıklaması


Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, bir televizyon kanalında yayınlanan programda çeşitli açıklamalarda bulunurken, konuyu Göztepe'den ayrılışına getirdi. "Türk futbolu diye bir şey yok ki ümidimi keseyim" diye serzenişte bulunan Yılmaz Vural, “Aldatmaca bir orta oyunu oynuyoruz. Süper Lig, yarışma gibidir. Burada işi kavramış, deneyim sahibi olmuş futbolcular, teknik adamlar yer alıyor. 'Gelin siz seçilmişler, bize bu yarışmayı güzel sunun. Biz de seyrederken inanılmaz keyif alalım' diyorlar” şeklinde konuştu.

YILMAZ VURAL'DAN TAMER TUNA'YA GÖNDERME
Yılmaz Vural, Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna'yı kastederek, “Şimdi bakıyorsunuz bir arkadaşım daha hayatında bir takım çalıştırmamış, yardımcı antrenörlüğü çok kısa süre yapmış, ona bir takım teslim ediliyor. Mümkün değil senin yapman. Sen kazanırsan iyi antrenör olursun. Senin buraya çok şey katacağın büyük soru işaretidir” dedi.

''GÖZTEPE'Yİ BEN ÇIKARDIM, ADAMLAR BENLE DEVAM ETMEDİ''

Göztepe'yi 13 yıl sonra Süper Lig'e çıkardığını hatırlatan Yılmaz Vural, “Ben Göztepe'yi çıkardım adamlar benle devam etmedi. Türkiye'de üstüne koya koya gitmişlik yok ki. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil bana 'Hocam büyük takımların seni neden almadıklarını daha iyi anladım. İnanılmaz bir hocasın. Bunu tartışmam mümkün değil ama sen bizim takımın üzerine çıkıyorsun popülarite olarak' dedi. Bunu rahatız edici buluyor. Bu insanın elinde değil ki. Tamamen duygusal bir tepki koydu bana. Bu ülkede para kazanmıyoruz, siyasetle ilişkimiz yok, kafamıza göre bir adam bulduk dedik adam bizi istemedi” diye konuştu.

''BİAT İSTİYORLAR, KÜLTÜR BU!''

Süper Lig'de ilk 8 hafta sonunda 16 puanla 2. sırada yer alarak büyük bir başarı gösteren Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna için, “Yardımcı antrenörlükten gelmiş bir adamla çalışıp bu kadar riske atılır mı takım?” eleştirisinde bulundu. Tecrübeli teknik adam sözlerini, “Biat istiyorlar. Kültür bu, biat edeceksin adama. Ben senle oturup sözleşme yapıyorum ama bu yetkileri vermek işine gelmiyor” diyerek sonlandırdı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Göztepe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"