comScore

Göztepe Göztepe

Tamer Tuna'dan şok açıklama: 'Avrupa' henüz hazır değiliz'

09 Ocak 2018, Salı 14:00
Tamer Tuna'dan şok açıklama: 'Avrupa' henüz hazır değiliz'

Göztepe'de Avrupa hedefleri konuşulurken Tamer Tuna'dan şok bir açıklama geldi. Genç teknik adam, Avrupa için henüz hazır olmadıklarını açıkladı.

FutbolArena - Göztepe,14 yıl aradan sonra yükseldiği Süper Lig'de sezon ilk yarısında hem ortaya koyduğu futbol hem de toplandığı 30 puanla tüm dikkatleri üzerine çekerken Tamer Tuna'dan şok bir açıklama geldi. 


Göztepe'de Tamer Tuna'ın açıklamaları


Sezonun ilk yarısını 30 puanla 6. sırada tamamlamasına rağmen lider Medipol Başakşehir'den sadece 6 puan ve onun takipçileri ile arasındaki puan farkı çok az olan Sarı-kırmızılı ekipte taraftarlar tekrar Avrupa hayali kuruyordu.

"HEDEF AVRUPA DERSEK SİSTEME ZARAR VERİRİZ"
Kampta yerel Yeniasır gazetesine özel demeç veren başarılı teknik adam, Göztepe'nin henüz Avrupa'ya hazır olmadığını ifade etti. Avrupa için hem kadro derinliğine, hem de futbolcu yapılanmasına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Tuna, "Avrupa'ya gitmeye hak kazansak bile, transfer politikasının önemi ortaya çıkıyor. Biz sezon başında sadece kalıcı olmak üzerine plan yaptık. Sezon sonuna kadar olması gereken, içinin dolması gereken durumlar var. Hedefimiz Avrupa deyip sistemi değiştirmek geleceğe zarar verir. Beklentileri çok fazla yükseltmemek gerekli. İlk yarı çok başarılıydık herşey güzel geçti. Unutmayalım ki Türkiye'de rüzgar çabuk tersine dönüyor. İlk yarı elde edilen başarıyı sürdürmek ve üzerine koymak önemli. Temkinli olmakta fayda var. Yarın birkaç maç kaybedildi mi size övgü düzenler bir anda tam tersi cümleler kullanabiliyor. " dedi.

"SİSTEM HENÜZ OTURMADI"

Sezon başında kadroya kendisi başa olmak üzere birçok futbolcunun katıldığını ve ligler oynanırken kadroya oluşturmaya çalıştığını kaydeden Tamer Tuna, "Sistem henüz oturmadı. Göztepe'nin hiçbir kulüpte olmayan, taraftar, İzmir avantajı ve İzmir basınının büyük gücü var. Bu parçaları ve içimizdeki duyguları bütünleştirebilirsek, Göztepe'nin gerçekleştiremeyeceği hiçbir rüya olamaz" diye konuştu.


Göztepe kaç transfer yapacak?


Genç teknik adam, her teknik adam gibi devre arasında takviye istedi. Tuna, orta saha, savunma ve golcü arayışı içinde olduklarını belirterek, “Ancak, oyuncu göndermeden transfer yapamayız. Bazı arkadaşlarla yollarımızı ayırabiliriz" dedi. Tamer Tuna, ligde biraz daha rahatladıktan sonra ilk yarı fazla görev veremediği genç oyunculara daha fazla forma şansı tanıyacağını sözlerine ekledi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Göztepe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"