comScore

Göztepe Göztepe

Tamer Tuna: ''Şampiyonun kim olacağını biz belirleriz''

08 Ocak 2018, Pazartesi 11:49
Tamer Tuna: ''Şampiyonun kim olacağını biz belirleriz''

Süper Lig'in flaş ekiplerinden Göztepe takımı teknik direktörü Tamer Tuna önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'deki ilk teknik adamlık deneyiminde oynattığı futbolla kamuoyundan büyük beğeni toplayan Tamer Tuna, Süper Lig'de bu sezon şampiyonluk yarışını belirleyen takımların birisinin kendileri olacağını söyledi.


Tamer Tuna'dan önemli açıklamalar


Fotamaç gazetesine Antalya'da özel röportaj veren genç teknik adam, kendi vizyonu, Göztepe'nin ligdeki hedefi, Cenk Tosun'un Everton'a transfer olması ve şampiyonluk yarışı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

''HAYALİM GÖZTEPE'DE ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK''
24 yıl aradan sonra Süper Lig'e yükselen takımın başında göreve başlayan Tamer Tuna, sezon başında tecrübesiz olduğu için bazı kesimler tarafından Göztepe'nin başına getirilmesi eleştirilmişti. Genç teknik adam, sezonun ilk yarısında takımına toplattığı 30 puanla zirve yarışının ortakları arasına soktu. Göztepe'deki ortamın muhteşem olduğuna vurgu yapan Tamer Tuna, “Bizim de hayallerimiz var. En büyük hayalim ise Göztepe ile şampiyonluk yaşamak. Göztepe'nin taraftarı ve camiası da bu potansiyeli sahip. Başkan ve yönetimde tüm olanakları en iyi şekilde kullanıyor. Aynen Beşiktaş'ta yaşadığımız ortam şu anda Göztepe'de mevcut” dedi.

''ŞENOL GÜNEŞ İLE İKİ ŞAMPİYONLUK YAŞADIM''

Göztepe'nin teklifini kabul ettiği sürede yaşadıklarından da bahseden genç teknik adam, “Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yardımcısı olarak iki sezon şampiyonluk yaşadım. Büyük başarılar elde etti. Açıkçası kariyer tercihim ve hedeflerim adına bütün danıştıklarımın riskli gördüğü bir seçimi yapmak, bugüne kadar aldığım kararların tamamlayıcısıydı. Süper Lig takımlarının yarısının teknik direktör değiştirdiği bir sezonda kendi adıma şansım; kısa, orta ve uzun vadede Göztepe'nin sistemi ve organizasyonuyla hedeflerimizi planlıyor olabilmek. Hedeflerimizin de, kendimizin de burada önümüzün çok açık olduğunun farkındayız” dedi.

''ZİRVEYİ BİZ BELİRLERİZ''

Sezonun ikinci yarısının oldukça zorlu geçeceğini ve şampiyonluk yarışında bu sezon çok daha fazla takımın mücadele ettiğini ve bunun da lig kalitesine katkı yaptığını dile getiren Tamer Tuna, şampiyonluk yarışını belirleyen takımlardan birisinin kendileri olacağını kaydetti. Tuna, Ben ikinci yarıda alınacak hiçbir sonucun sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Kim en az hata yaparsa o ipi göğüsler. Çok ince ayrıntılar var takımlar arasında; Beşiktaş üst üste yaşadığı şampiyonlukların özgüvenine sahip ve çok iyi bir kadrosu var. Fenerbahçe ve Galatasarayona keza... Başakşehir çok iyi bir kadroyla ilk yarıyı zirvede tamamladı ve artık daha tecrübeliler. Biz ve Kayserispor yarışta belirleyici olabiliriz ama şampiyonluk adına bizi konuşmak için erken”

''CENK EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKTİR''

Öte yandan Beşiktaş'ta iki sezon beraber çalıştığı ve sonrasında devre arasında Everton'a transfer olan Cenk Tosun hakkında da konuşan Tamer Tuna, çok yakından tanıdığı golcü oyuncunun orada başarılı olacağını ifade etti. Tuna, “Cenk Tosun gelişmeye çok açık bir oyuncu, her maç üzerine koymaya çalışıyor ve bunu da başarıyor. Çok zorlu bir lige gittiği kesin, onu tartışmaya gerek yok. Cenk çalışkandır ve mücadeleci bir karakteri var. Aynı zamanda uyumludur. Takıma uyum sağlama anlamında sorun yaşayacağını zannetmiyorum, çok çalıştığı zaman yapamayacağı bir şey yok. Oynadığı ilk maçlarda gol atması halinde arkası çok daha kolay gelir ve onun adına işler kolaylaşır. Cenk, Türk futbolunu en iyi şekilde temsil edecektir."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)