comScore

Göztepe Göztepe

Rıza Çalımbay için Akhisarspor ve Göztepe yarışıyor

23 Şubat 2019, Cumartesi 14:38
Rıza Çalımbay için Akhisarspor ve Göztepe yarışıyor

Göztepe'de Kemal Özdeş dönemi sona erdi. Göztepe yönetiminin ilk teknik direktör adayı Rıza Çalımbay oldu. Akhisarspor ile Göztepe, Rıza Çalımbay ile anlaşmak üzere harekete geçti.

FutbolArena - Göztepe'de ikinci yarıda alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Kemal Özdeş ile yollar ayrıldı. İkinci yarıda oyanan 6 maçta sadece 1 galibiyet 5 mağlubiyet alan Sarı-kırmızılı ekipte, Trabzonspor maçından sonra taraftarlar Kemal Özdeş'i istifaya davet etmişti.
 

Rıza Çalımbay Göztepe ile anlaştı mı?


Gün içinde yapılan görüşmelerde yönetim, Kemal Özdeş ile yolların ayrılması konusunda anlaşmaya vardı. İzmir ekibinin listesindeki ilk isim ise Rıza Çalımbay oldu.

Öte yandan bir başka Ege ekibi Akhisarspor da Rıza Çalımbay'ı göreve getirmek istiyor. Rıza Çalımbay'ın ise Göztepe'nin teklifine daha sıcak bakması bekleniyor.
KEMAL ÖZDEŞ NELER DEMİŞTİ?

Kemal Özdeş maç sonunda, "Beraberlik sonrası biz atak yaparken önde yapılan faul ved evamında çabuk başlanan oyun yine kontrayla geri düşmemize sebep oldu. Sonrasında daha dağınık bir oyunla bir tane de kendi kalemize gol attık. Daha doğru oynayan bir takım vardı karşımızda. Ancak bizde de kazanma iştahı vardı. Ancak daha doğru oynayan takım kazandı." dedi.

Göztepe Teknik Direktörü Kemal Özdeş, üst üste alınan kötü sonuçların ardından istifayla ilgili gelen soruya, "Bu camia bunu tamir etmeli. Camia, taraftar ve yönetiminden hepimizin kalan 11 maça odaklanmamız gerekiyor." yanıtını verdi. 

Göztepe, Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısında oynadığı 6 maçta 5 mağlubiyet, 1 beraberlik aldı. Sarı Kırmızılılar son hafta Trabzonspor'a 3-1 yenilerek kötü gidişini devam ettirdi. 

Göztepe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Kasım 2019)