comScore

Göztepe Göztepe

Mehmet Sepil açıkladı! "Maçlara seyirci alınması"

16 Eylül 2020, Çarşamba 16:57
Mehmet Sepil açıkladı!

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, bugün yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, bugün yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Kulüp başkanlarının isteği üzerine devre arasına kadar başkanlık görevine devam edeceğini belirten Sepil, ardından görevi bırakacağını açıkladı.

"YAYINCI KURULUŞLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR"
"Kulüplerin yaşadığı ekonomik zoruluklarla ilgili neler yapabiliriz diye konuştuk. Kulüplerin gelirlerinde çok ciddi azalmalar var. Özellikle Anadolu takımlarının gelirlerinin en önemli kalemi olan yayıncı kuruluş gelirleriyle ilgili bir gelişme yok. TFF bu konuda beIN Sports ile görüşüyor. Bu konu henüz netleşmediği için kulüplere bir avans verilmedi. Kontrat ne diyorsa bizim hakkımız odur. Sözleşmenin gerektirdiği ödemenin yapılmasını istiyoruz. Bizler de görüşmelere katılıyoruz. Umudumuz bu sürecin en kısa zamanda sonlandırılması."

"MAÇLARA SEYİRCİ ALINMASINI UMUYORUZ"

"Maç günü gelirleri de bizler için çok önemli. Seyirci olmadığı için ciddi bir gelir kaybı var. Elbette öncelikle sağlık diyoruz. Tüm dünyada spor müsabakalarını etkileyen bir durum var. Bu konuda karar verecek olan bakanlıklardır. Biz bakanlıklarla görüşme talep ederek bu konuda neler yapılabileceğini kendilerine aktaracağız. Maçlara seyirci alınması konusunda kısa süre içinde olumlu sonuçlar almayı umuyoruz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"