comScore

Göztepe Göztepe

Mehmet Sepil açıkladı! Hükmen yenilgi olacak mı?

13 Kasım 2020, Cuma 14:47
Mehmet Sepil açıkladı! Hükmen yenilgi olacak mı?

Kulüpler Birliği ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmesine neden olan takımların hükmen sayılması konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Kulüpler Birliği ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıda gündeme gelen hükmen yneilgi konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. TFF'nin ertelenen maçların oynatılacak tavkimin bulunmadığını ve maçların ertelenmesine neden olan kulüplerin hükmen mağlup sayılması yönündeki fikrinin toplantıda tartışıldığı belirtildi. Mehmet Sepil'in TRT Spor'a yaptığı açıklamalar şu şekilde.

"HÜKMEN YENİLGİ KONUSU GÜNDEME GELDİ"
"Kulüpler Birliği toplantısında hükmen yenilgi konusu konuşuldu. Mevcut kurallar içinde bir takımda belli sayıda Covid-19 vakası olunca maç ileri bir tarihe erteleniyor. Bu kuralın ligin ikinci yarısından önce uygulanması mümkün değil. Takımlar buna göre karolarını kurdu. Eğer böyle bir kural gelirse ikinci yarı uygulanacak. Aralık ayının ortasından itibaren inanılmaz bir maç trafiği var. Hafta aralarında zaten lig maçları olacak. Avrupa ve kupa maçları derken, söz konusu ertelenen maçların oynanması çok zor olacak. TFF bu konuda ne yapabileceğimizi sordu."

"KULÜPLER VE TFF LİGİN OYNANARAK TAMAMLANMASINI İSTİYOR"

"Türkiye Kupası'nda olduğu gibi maçı oynayamayacak takımların hükmen mağlup sayılması konusu gündeme geldi. Bu konuyu çok iyi düşünmek gerekir. Kulüpler öncelikle kendi arasında görüşmek istedi. Bu konuda ortak bir karar alarak TFF'ye bildireceğiz. Bıçak sırtı bir olay. Şu anda bana bile sorsanız bu konuda ne oy vereceğimi bilemiyorum. Bu karar alınacaksa da Aralık ayının ortasına kadar alınmalı. Transferde kulüpler buna göre hareket etmeli. Şu anda alınmış bir karar yok. Tüm kulüpler ligin oynanarak bitmesi konusunda fikir birliğine varmış durumda. TFF de maçları oynatarak ligi tamamlamak istiyor."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"