comScore

Göztepe Göztepe

Mehmet Sepil: "18 kulübün hiçbiri oynanmasın demiyor"

08 Mayıs 2020, Cuma 18:09
Mehmet Sepil:

Mehmet Sepil, liglerin son durumuyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Göztepe ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin 12 Haziran'da başlatılacağı konusuyla alakalı olarak A Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"BİZ GÖZTEPE OLARAK ÇALIŞMALARA BAŞLADIK"
Koşulların çok daha iyileşeceğini düşünülürekten koyulan bir zamandır. Biz Göztepe kulübü olarak konulan hedefe uymak için gereken çalışmalarımıza başladık. 

"EN DETAYLI PROTOKOL BİZDE"

Kulüpler Birliği olarak, Avrupa Ligler Birliği'nin de üyesiyiz. Onlarla bu sahalara dönüş protokolü konusunda görüştük. Genelde bize verilen sahalara dönüş protokolünün belki de en detaylısı olduğunu söylediler. Burada uygulamaya girdiğimizde tabi ki soru işaretleri var. Ancak önümüzde daha 37 gün var. Dolayısıyla bu süreç içinde  tüm bu sorulara cevap verileceğini düşünüyorum. 37 gün uzun süre. Şu an haklı olarak birçok kulübün sorusu ve haklı endişeleri var. Hepsiyle ilgili cevaplar gelecek. 

"ÖNÜMÜZDE DİĞER ÜLKELERİN ÖRNEKLERİ OLACAK"

Şöyle bir şansımız var. Biz pandemi olayında ülke olarak çok iyi performans sergiledik. Bunu bütün dünya kabul ediyor. 10 Mart'ta ilk pandemi ile tanıştık. Birçok ülke daha önce yaşadı. Diğer ülkelerin yaşadıkları bizim için tecrübe oldu. Mayıs 15'te Almanya başlayacak. Arkasından birçok lig başlayacak. Bizim önümüzde bu deneyimi yaşayan birçok ülke olacak. Bütün bu öğrendiklerimizle biz de liglerin başlamasından önce bugün endişe ettiğimiz birçok uygulama yerine oturacaktır diye düşünüyoruz. 

"18 KULÜBÜN HİÇBİRİ OYNANMASIN DEMİYOR"

Diğer kulüplerin başkanlarıyla sürekli diyalog halindeyiz. Biz hiçbir zaman kendi aramızda oylama yapmadık. Kim istiyor, kim istemiyor diye oylama yapmadık. Birçok kulüp görüşünü toplantılarda söyledi. Nihat Özdemir de katıldı. Kulüplerin de ayrı ayrı düşüncelerini biliyor. Benim bildiğim kadarıyla 18 kulübün hiçbiri ligler oynanmasın demiyor. Hepsinin bu süreçle ilgili değişik endişeleri var. Ancak önümüzde zaman var ve bu endişelerin kalkacağını düşünüyorum. Bu süreçte tüm soruların cevap bulacağını umut ediyorum. Cevap bulunamazsa ise bu cevapların kesin olarak verilebildiği tarihte futbola geri döneriz. Şu anda 12-13-14 Haziran tarihi belirlendi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"