comScore

Göztepe Göztepe

İzmir Valiliği açıklaması: '21 şahıs hakkında adli işlem"

28 Kasım 2022, Pazartesi 02:59
İzmir Valiliği açıklaması: '21 şahıs hakkında adli işlem

İzmir Valiliği, Göztepe - Altay maçının ardından yapılan soruşturma neticesinde sis ve işaret fişeklerini statta görevli özel ambulans şirketi şoförlerinin stat tuvaletine bıraktığı ve oradan taraftar dağıtım yaptıklarını tespit ettiklerini açıkladı. Yaşanan olaylarla ilgili olarak toplamda 21 şahıs hakkında adli işlemler başlatıldı. 

 

FutbolArena - İzmir Valiliği olaylar nedeniyle tatil edilen Göztepe - Altay maçında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. 

İZMİR VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA
İlimiz Gürsel Aksel Stadyumu'nda 27.11.2022 günü oynanan Göztepe - Altay Spor Toto 1. Lig müsabakası ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. 

Bahse konu maçın 19. dakikasında misafir tribününün bulunduğu kısımdan, işaret fişeği diye tabir edilen yanıcı madde Göztepe taraftarlarına fırlatılmıştır. Fişek, Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'a isabet etmiş ve yaralanmasına neden olmuş, Çakır hastaneye kaldırılarak intikal ettirilerek tedavi altına alınmıştır. 

Olayın ardından statta yapılan kamera tespiti çalışmalarından, misafir takım tribününde sis diye tabir edilen yanıcı maddelerin yakıldığı belirlenmiş ve sisin yoğun olduğu yerdeki taraftarlar tespit edilerek emniyet güçlerimiz tarafından göz altına alınmıştır. 

Yapılan soruşturma neticesinde, sis ve işaret fişeğini, statta görevli özel ambulans şirketi şoförlerinin stat tuvaletine bıraktığı ve oradan taraftara dağıtım yapıldığı anlaşılmıştır. Kamera tespit çalışmalarında da ambulans şoförlerinin, 16:34'te 2 sırt çantasıyla misafir tribününün bulunduğu tuvaletlere girdiği ve akabinde yoğun telefon görüşmeleri yaptıkları görülmüştür. 

Sırt çantalarını misafir tribünü tuvaletlerine sokan özel ambulans şirketi görevlisi A.G ve H.K isimli şahıslar gözaltına alınmıştır. 

Tribünde ise suç unsuru malzmeleri kullanan D.D, E.Y ve K.E'nin organize şekilde suçu gerçekleştirdiği anlaşılmış olup, olayla ilgili toplam 21 şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!