comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'nin transfer planı genç oyuncular!

30 Haziran 2018, Cumartesi 11:22
Göztepe'nin transfer planı genç oyuncular!

Göztepe yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdürüyor. Göztepe'de hedef takımı gençleştirmek.

FutbolArena - Göztepe'de yeni sezon öncesinde takım içinde başlayan gençleştirme operasyonu devam ediyor. Geçen yıl ligin yaş ortalaması yüksek takımlardan birisi olan Göz Göz'de yönetim sezon başında takımın yaş ortalamasını düşürmek istediğini açıklamıştı. Göztepe transfer haberleri FutbolArena'da!


Göztepe'de gönderilen futbolcular 2018


Sezonun sona ermesinden sonra Mehmet Sepil başkanlığındaki yönetim, 8 oyuncu ile yollarını ayırdı. İzmir ekibinde önce Günay Güvenç (27), Kosanovic (28), Sabri Sarıoğlu (33), Tanju (28), Selçuk (37) ve Demba Ba (33) yollar ayrıldı. Yeni sezon hazırlıklarının başladığı Çarşamba günü de yönetim Ömer Şişmanoğu (28) ve Rotman (29) yollarını ayırdı.


Göztepe'nin yaş ortalaması


Giden oyuncuların ardından Göztepe'nin yaş ortalaması ise 30'a indi. Yönetim, lig başlamadan önce kadroda ekonomik anlamda yüksek paralar kazanan Nabil Ghilas (28) ve Oscar Scarione (34) ile de yollarını ayırmanın hesaplarını yapıyor. Bu oyuncuların da ayrılmasının ardından yaş ortalaması biraz daha düşecek.


Göztepe'nin yeni transferleri 2018


Öte yandan İzmir ekibinde dış transfer çalışmaları kapsamında şu ana kadar iki isim kadroya katıldı. Göztepe, geçen sezonu Elazığspor'da tamamlayan Alpaslan Öztürk (25) ve Alanyaspor'da sezonu tamamlayan Lamine Gassama (27) kadroya dahil edildi. Yönetimin stoper, ön libero ve forvet arayışları da devam ediyor.

Son dakika Göztepe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.