comScore

Göztepe Göztepe

Göztepeli taraftarlar biletsiz şekilde mi stada girdi?

23 Ağustos 2017, Çarşamba 14:59
Göztepeli taraftarlar biletsiz şekilde mi stada girdi?

TFF 1. Lig play-off final maçında Göztepe ile Eskişehirspor arasında oynanan maçta Göztepeli bir grup taraftarın arama yapılmadan biletsiz şekilde stada alındığı iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

FutbolArena Özel - TFF 1. Lig'de geçtiğimiz sezonun play-off finalinde Göztepe ile Eskişehirspor karşı karşıya gelmişti. Bu mücadelede Göztepeli bir grup taraftarın TFF İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu tarafından aranmadan ve biletsiz şekilde stada sokulduğu iddia edilmişti. 

TFF'den konuyla ilgili yalanlama gelirken, Göztepe Kulüp Müdürü ve Başkanvekili Talat Papatya da FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.
"STADA GİRENLER AİLELERİMİZ VE ÇALIŞANLARIMIZDI"

Cengiz Zülfikaroğlu'nun yardımıyla stada giren taraftarların kendi akrabaları olduğunu vurgulayan Talat Papatya şunları söyledi:

"Cengiz beyden biz yardım istedik. Başkanımızın ve benim ailelerimiz ile şirket çalışanları yanlış tribüne gönderilmiş. Hepsinin Passolig'i ve bileti var. Yanlış tribünden çıkınca dışarıda kalmışlar. Aralarında yaşlı hanımlar da vardı. Ben de Cengiz beyden böyle bir yardım istedim. Bu insanları kendi localarımıza aldık. Biletlerinin ve passoliglerinin olmadığı iddiası kesinlikle doğru değil. Hepsi birlikte çalıştığımız insanlar ve akrabalarıydı. Cengiz bey ve diğer TFF görevlilerine de ben teşekkür ettim. Orada yanlış anlaşılan bir sorunu çözdük. TFF yetkilisine gitmeyecektim de kime gidecektim. Bu insanların hepsi tanıdığımız kişilerdi. Localara girdiler. Ellerinde meşale veya patlayıcı madde olduğu iddiası da doğru değil."


TFF'den Göztepe - Eskişehirspor maçıyla ilgili açıklama


"Çeşitli medya kuruluşlarında Eskişehirspor ile Göztepe A.Ş. arasında Antalya'da oynanan TFF 1. Lig Play Off final müsabakasında, Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyemiz Sayın Cengiz Zülfikaroğlu'nun stadyuma biletsiz seyirci aldırdığı yönünde tamamen gerçek dışı iddialar ortaya atılmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu veya Sayın Cengiz Zülfikaroğlu'na Savcılık veya Emniyet Teşkilatı'ndan herhangi bir bildirim yapılmamışken maksatlı olarak karalama amacıyla yapılan haberler ile bu iddiaları bile doğrulayamayan görüntülerin yayınlanmasının suç oluşturduğunu vurgulamak isteriz.

Yayınlanan görüntülerde Göztepe A.Ş. Kulübünün başkan ve yönetim kurulu üyelerinin eş ve çocuklarının yaşadığı sorun sebebiyle Göztepe A.Ş. Kulübü Başkanvekili Sayın Talat Papatya'nın ricası üzerine turnikelerin bulunduğu alana inen kalabalık içindeki Sayın Cengiz Zülfikaroğlu görülmektedir. Esasen bu iddialara Göztepe A.Ş. Kulübü tarafından gerekli yanıt zaten verilmiştir. Bununla birlikte Sayın Cengiz Zülfikaroğlu'nun stada biletsiz seyirci alınmasına yönelik bir talimat vermesi veya arama yapmaya yetkili kişileri görevlerini yapmaktan alıkoyması söz konusu olamaz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.