comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe-Konyaspor maçı öncesinde 'Kırbaç Kasırgası' endişesi (Kırbaç Kasırgası nedir?)

28 Eylül 2018, Cuma 11:33
Göztepe-Konyaspor maçı öncesinde 'Kırbaç Kasırgası' endişesi (Kırbaç Kasırgası nedir?)

Göztepe - Konyaspor maçı Kırbaç Kasırgaısndan etkilenecek mi? Kırbaç Kasırgası nedir?

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü sahasında Konyaspor ile karşılaşacak Göztepe'de bu maç öncesinde başka bir endişe yaşanıyor. Meteorolojinin uyardığı, Akdeniz üzerinden gelen ve İzmir başta olmak üzere Ege kıyılarını etkisi altına alacak olan Tropikal Kasırga şu anda Yunanistan'ı etkisi almaya başladı.
 

Göztepe Haberleri: Kırbaç Kasırgası Göztepe - Konya maçını etkileyecek mi?


Akdeniz üzerinden Pazar günü başta İzmir olmak üzere Ege bölgesini etkisini alacak ‘Kırbaç Kasırgası' Bornova Stadı'ndaki futbolu nasıl etkileyeceği de merak ediliyor. Öte yandan İzmir Belediyesi de vatandaşların özellikle pazar günü dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.
 

İzmir hava durumu 30 Eylül Pazar


Bugün ve yarın saat 10 kilometre hızla esecek rüzgar hızı karşılaşmanın oynayacağı anlarda ise saat 18 kilometre hıza ulaşacak. 


 

Kırbaç Kasırgası nedir? Kırbaç Kasırgası ne zaman olacak? (Türkiye Kırbaç Kasırgası uyarısı)


Kırbaç Kasırgası Türkiye'de ilk kez yaşanacak. Yunanistan'da son günlerde yaşanan Zorbas Kasırgası etkisinin Türkiye'de de görüleceği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılarda Kırbaç Kasırgası'nın Ege kıyılarıyla birlikte Akdeniz'de Antalya'da da görüleceği ifade ediliyor. 
YAPILAN UYARI ŞU ŞEKİLDE

“Yapılan son değerlendirme ve analizlere göre bugün(dün) öğleden sonra Orta Akdeniz'de oluşması beklenilen Alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetini arttırması ve tropik fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Orta Akdeniz'de oluşması beklenen fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket etmesi beklenmektedir. Fırtınanın, Ege bölgesini etkilemesi durumunda, 30 Eylül 2018 Pazar günü, rüzgâr hızının 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.”


Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Süper Lig'in tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"