comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'den Necip Uysal ve Selçuk İnan transferi sürprizi

24 Kasım 2017, Cuma 15:51
Göztepe'den Necip Uysal ve Selçuk İnan transferi sürprizi

Göztepe devre arası transfer döneminde gözüne Galatasaray'dan Selçuk İnan ve Beşiktaş'tan Necip Uysal'ı kestirdi.

FutbolArenaSüper Lig'in İzmirlisi Göztepe'nin devre arasında ön liberoya takviye yapmak için Galatasaray ve Beşiktaş'ın yıldız isimleri gözüne kestirdi. Tamer Tuna'nın Beşiktaş maçından sonra ‘Gerekli takviyeleri yapmamız lazım' demecinin ardından Göztepe yönetimi, teknik heyet ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. 


Göztepe'de hedef Selçuk İnan ve Necip Uysal transferi

 
Sarı-kırmızılı takımın genç teknik adamanın öncelikli olarak stoper, ön libero ve golcü istediği öne sürülmüştü. Özellikle stoper bölgesinde oynayan oyuncuların sakatlık ve ceza problemi yaşamasından dolayı Göztepe yönetimi devre arasında kaliteli ve tecrübeli bir stoperi takıma kazandırmak istiyor.

Başkan Mehmet Sepil'in ‘Kendi takımında oynamayan oyuncuyu almak istemiyorum' demecinin ardından isimleri bir ara gündeme gelen Hakan Balta ve Koray Günter transferleri şimdilik askıya alındı. Göz Göz'de stoper bölgesi için listenin ilk sırasındaki isim sezon başında kadroya dahil edilemeyen Zoran Nizic. Göztepe hakkında olumlu refanslar alan Hırvat oyuncun iki kulübün anlaşması halinde İzmir'e gelmeye sıcak baktığı kaydedildi.
NECİP UYSAL SÜRPRİZİ

Öte yandan ön libero pozisyonunda oynayan Selçuk Şahin'in zaman zaman performansındaki düşüklük nedeniyle bu bölgeye de transfer yapmayı planlayan Sarı-kırmızılı takımda iki isim ön plana çıktı. Beşiktaşlı Necip Uysal ve Galatasaraylı Selçuk İnan. Tamer Tuna'nın Beşiktaş'ta iki sezon beraber çalıştığı Necip Uysal'a olur vermesi üzerine Başkan Mehmet Sepil'in Beşiktaşlı yöneticilerden Necip'i kiralamak için girişimlerde bulunacağı ileri sürüldü.

Diğer ön libero için düşünülen Selçuk İnan'ın Galatasaray'da oynamadığı için mutsuz olması ve takımdan ayrılacağı yönündeki iddialar Göztepe'nin elini güçlendiriyor. Galatasaray yönetiminin bu oyuncunun kiralık gitmesine onay vermesi halinde Göztepe hemen devreye girerek bu oyuncuyu sezonun ikinci yarısında kadrosuna dahil edecek.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)