comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'den hakeme tepki: 'Bunlar nasıl kararlar? Utanç duyuyoruz'

19 Temmuz 2020, Pazar 00:43
Göztepe'den hakeme tepki: 'Bunlar nasıl kararlar? Utanç duyuyoruz'

Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan, Galatasaray maçında VAR incelemesiyle iptal edilen gole isyan etti.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 33. haftasında sahasında Göztepe'yi 3-1 mağlup etti. Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan maç sonu basın toplantısında Koray Gençerler ve VAR hakemlerini yerden yere vurdu.
 

Göztepe'nin Galatasaray maçında iptal edilen golü


69. dakikada Göztepe, Napoleoni'nin golüyle Galatasaray karşısında beraberliği sağladı. VAR Zorbay Küçük, hakem Koray Gençerler'e Göztepe'nin golünü izlemesini tavsiye etti. Faul gerekçesiyle Göztepe'nin golü iptal edildi.

"BU HAKEM KARARLARINA ÇOK ŞAŞKINIZ"
Galatasaray mağlubiyetinden sonra beIN Sports'a demeç veren Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan, "İptal edilen golümüz var. Oyuncumuz orada yere basarken ayağını nereye götürebilir? Bunlar nasıl kararlar? Utanç duyuyoruz böyle kararlardan gerçekten. Bu hakem kararlarından çok şaşkınız." diye konuştu.

BASIN TOPLANTISINDAKİ AÇIKLAMALAR: "VAR HAKEMİNDEN ŞİKAYETÇİYİZ"

"Bugün net pozisyonlara girdik. Maalesef bugün hiç konuşmadığımız şeyler bunlar ama bugün gerçekten Koray Gençerler'den ve VAR hakeminden şikayetçiyiz. İptal olan golümüz var. Halil topa oynuyor. Yere basarken temas oluyor. Bu nasıl faul olabilir, kendi kendimize soruyoruz. Bunlar futbolun dışında güzel olmayan şeyler. Böyle kararlar olduğu sürece camia olarak üzülüyoruz. Hakemleri eleştirmeyi dile getirmeyen teknik ekibimiz. Bazen elin, kolun bağlanıyor. Şaşkınlıkla izliyoruz. Bugünkü maçı gölgelememesi lazım. Çok pozisyonlar oldu. Çok git geller oldu. VAR'a gidildi. Net olan kararlar yanlış kararlar verildi. Hakemlerin daha dikkatli olması lazım. Biz oyunumuzdan memnunuz. Biraz şanssızlığımız vardı. Son dakikada Halil'in pozisyonu direkten döndü. 2-2'yi yakalayabilirdik. Skordan üzüntülüyüz. Yapacak bir şey yok. Artık bir maçımız kaldı. Onu da galip gelip sezonu hayırlısıyla bitirmek istiyoruz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"