comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de yaprak dökümü, futbolcular neden gönderildi?

10 Haziran 2018, Pazar 16:22
Göztepe'de yaprak dökümü, futbolcular neden gönderildi?

Göztepe'de çok sayıda futbolcu ile yollar ayırılırken Başkanvekili Talat Papatya bu ayrılıkların nedenini açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden iç transferde hareketli günler yaşayan Göztepe'de tüm futbolcularla helalleşerek yolların ayrıldığı belirtildi. Başkanvekili Talat Papatya, yaşanan ayrılıklar hakkında açıklamalarda bulundu.


Leo Schwechlen neden gönderildi?


Sarı-kırmızılı takımın dün Leo Schwechlen ile yollarını ayırmasının ardından sosyal medyada yapılan yorumlara Papatya, “Leo ile sezonun bitimine 10 hafta kala görüştük. Bu senekine benzer biri performans gösterirse eline geçecek rakam yaklaşık 500 bin Euro olacaktı. Kendisine ev, araba ve gerekli uçak biletleri için yan haklar tanıdık. Neticede bize geri dönüş yapmadı, saygı duyduk" dedi. 


Günay Güvenç neden gönderildi?


Kaleci Günay'la da görüşüldüğünü söyleyen Talat Papatya, "Günay Almanya'da ailesinin yanındaydı. Kalecimize önerimizi sunduk. Teklifi az bulduğunu söylemiş. Günay olacak gibiydi ancak belki daha iyi bir teklif aldığı için kabul etmedi. Selçuk'la da yaşı gereği takımda ağabeylik yapması için görüştük. O da nazik ve profesyonel bir şekilde teklifimizi geri çevirdi. Tanju'da da aynı durum yaşandı. Önemli olan yollar ayrılırken helallik alabilmektir. Tüm futbolcularımız aksi davranış sergilemedi biz de kendileriyle dostane bir şekilde vedalaştık. Bizim için de şampiyonluk yaşadığımız oyuncularla ayrılmak oldukça üzücü. Yönetici şapkasını bir kenara koyarsak, insani olarak bu oyuncularla yola devam etmeyi isterdik. Fakat profesyonel yaşamda ayrılıklar olabiliyor" ifadelerini kullandı. 

Kulübün menfaatlerinin her zaman öncelik olduğunu belirten Papatya sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Duygularımızı aklımızın önüne geçirirsek ters düşeriz. Bizim hedefimiz Avrupa kupalarında deplasman yapmak. Duygularla transfer yaparsak, Avrupa'ya 'Ne olur bizi kabul edin' diye yalvarmaya gideriz. Gaziantepspor ve Eskişehirspor gibi ülke futbolunu yurtdışında temsil etmiş kulüplerimizin ne kadar mali sıkıntılarda olduğunu görüyoruz. Başkanımız her zaman söyler, 'Ben kulübün geleceğini ipotek altına almam' diye. Bu nedenle işimizi dikkatli yapacağız."


Nabil Ghilas Göztepe'de kalacak mı?


Öte yandan yönetimin ekonomik maliyeti yüksek nedeniyle yollarını ayırmayı düşündüğü futbolculardan Nabil Ghilas konusunda yeni bir karar aldığı ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı takımdan yıllık 1.3 milyon Euro kazanan ve ağır tazminat maddeleri yer alan bu futbolcu, Göztepe'nin sezon başı kampına götürülecek. Bayram Bektaş, bu kampın ardından bu futbolcunun geleceği hakkında bir karar verecek.
Son dakika Göztepe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.