comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de transfer operasyonu!

31 Mayıs 2018, Perşembe 13:32
Göztepe'de transfer operasyonu!

Süper Lig'de geçen sezonun sürpriz takımlarından Göztepe yeni sezon transfer dönemine çok hızlı bir giriş yaptı.

FutbolArena - Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de takımı gençleştirmeye yönelik operasyonlarda ikinci perde başladı. Hafta başında Bayram Bektaş'ın resmen göreve başlamasının ardından yönetim iç transferde Sabri Sarıoğlu, Selçuk Şahin ve Günay Güvenç ile ilk etapta yollarını ayırmıştı. Operasyon devam edecek...

GÖZTEPE'DE GENÇLEŞME OPERASYONU
Başkan Mehmet Sepil'in ‘Takımın yaş ortalaması yüksek. Bu nedenle takımın yaşını biraz gençleştirmemiz lazım' sözlerinin ardından gözler takımda yaş ortalaması yüksek oyunculara çevrildi.


Göztepe'de gönderilecek futbolcular 2018


Göztepe yönetiminin sözleşmeleri sürmesine rağmen takımda gelecekleri belirsiz olan Nabil Ghilas, Oscar Scarione ve Yoan Gouffran'la karşılıklı anlaşmanın yollarını arayacağı öne sürüldü. Üç futbolcuyla en kısa sürede masaya oturup vedalaşmanın planlarını yapan Göztepe'nin yaşanan maliyet sıkıntıları yüzünden bir hayli ter dökeceği bildirildi. Ghilas'ın 2020, Scarione ve Gouffran'ın da 2019 yılına kadar sözleşmeleri bulunuyor.

Göztepe yönetiminin bu oyuncularla anlaşma yolunu bulamaması halinde gelecek transfer tekliflerini de değerlendireceği vurgulandı. Önce mevcut kadrosunda düzenlemeye gitmeyi planlayan İzmir ekibinin, dış transfer politikasını da ona göre belirleyeceği kaydedildi. Artan döviz kuru yüzünden adımlarını sağlam atmak isteyen kurmayların özellikle yabancı transferinde bütçeyi sarsmadan hareket edeceği belirtildi. Göztepe ile 1 yılı opsiyonlu 2 senelik sözleşme imzalayan Bayram Bektaş'ın daha genç ve mücadeleci bir oyuncu ekibiyle çalışmak istemesi de iç transferde belirleyici rol oynadı. Göztepe'nin sözleşmesi sona eren oyunculardan sadece Leo Schwechlen ve Tanju'yu takımda tutmak istediği dile getirildi.  

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"