comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Tamer Tuna'dan yeni sözleşme sinyali

07 Aralık 2017, Perşembe 15:18
Göztepe'de Tamer Tuna'dan yeni sözleşme sinyali

Göztepe'nin başında ilk kez Süper Lig'de bir takımı çalıştıran Tamer Tuna, kulübü ile yeni sözleşme yönünde olumlu sinyal verdi.

FutbolArena - Göztepe'de sezon başında Süper Lig tecrübesi olmadığı için bazı kesimler tarafından eleştirilen Tamer Tuna, takımına oynattığı futbol ve topladığı puanlarla kendini kabul ettirdi.

Başkan Mehmet Sepil de sezon başında temkinli davranarak bir yıllık sözleşme imzaladığı Tamer Tuna'nın olası bir teklif durumunda takımdan ayrılma durumuna karşılık devre arasında hoca ile sözleşme uzatmak için masaya oturması bekleniyor.
 

Tamer Tuna'dan yeni sözleşmeye ilişkin açıklamalar


Süper Lig'de ilk teknik adamlık kariyerine Göztepe'de başlamasının kendisi adına bir şans olduğunu dile getiren genç teknik adam, “Süper Lig'de kalıcı bir Göztepe için bu sezon sonunda lige tutunmak istiyoruz. Yaşadığımız her haftayı tecrübe, daha iyi oyun ve hedeflerimizde aşama olarak görüyoruz. Her maç yaşadıklarımızdan tecrübelerimiz oluyor ve adım adım her haftayı yeni bir başlangıç görerek dersler çıkarıyoruz, çalışıyoruz” dedi.

Futbolda devamlılığın her zaman önemli olduğuna vurgu yapan Tuna, "Dardanelspor'da altyapı antrenörlüğü ve sorumluluğu sonrasında A takımın teknik direktörlüğünü yaptım. Daha sonra Sergen Yalçın'la Gaziantepspor ve Sivasspor'da,  Şenol Hoca ile Beşiktaş'ta çalıştık. Hepsi farklı bir tecrübeydi benim için. Futbolda devamlılık her zaman önemli. Kariyerimi doğru adımlarla, doğru seçimlerle devam ettirmek istiyorum.” diye konşutu.


"ALDIĞIMIZ GALİBİYETLER ÖZGÜVENİMİZ YÜKSELTTİ"
 

Takım olarak alınan başarılı sonuçların özgüvenlerini yükselttiğini dile getiren Tamer Tuna, "Birbirimize olan güvenin, öz güvenimizin üzerine çıktık. Başkanımız, taraftarımız, futbolcular, çalışan insanlar, biz, aşırı birbirine bağlı bir ortam oluşturuldu burada. Süper Lig'de kalıcılık hedefiyle lige başladık. Göztepe, çok değerli parçaların tutku ve duygularla birleştiği bir takım. Taraftarımız, başkanımız, yönetim kurulumuz, basınımız ve tüm emek verenlerin bu parçaların bütünü olduğunun farkındayız."

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Ekim 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.