comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Tamer Tuna'dan oyuncularına mesaj! "Övgüyü çok hak ediyor"

10 Eylül 2017, Pazar 23:47
Göztepe'de Tamer Tuna'dan oyuncularına mesaj!

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna, Osmanlıspor karşısında hızlı ataklarda çok fazla uzun top kullandıklarını ve bunlarda önemli isabetler sağladıklarını belirtti.

FutbolArena - Göztepe, Süper Lig'in 4. hafta mücadelesinde Osmanlıspor'u deplasmanda 2-0 mağlup etti. Mücadele sonrası düzenlenen basın toplantısında Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna değerlendirmelerde bulundu.
 

Tamer Tuna, Osmanlıspor - Göztepe maç sonu açıklamaları


Tamer Tuna, Osmanlıspor'un çok fazla sayıdaki ofansif oyuncu ile maça başlayacaklarını bildiklerini söyledi. Bir anda oyun karakterleriyle ilgili alakalı artıların öne çıkmaya başladığını dile getiren Tuna, “Çünkü 5 ofansif oyuncuya karşı o takım savunmasını yaparsak hem çıkışlarımız da hem de kazandığımız ikinci toplardan sonra atağa çıktığımızda çok açık alan bulacağımızı düşünüyorduk. Onlar ortaya çıktı” diye konuştu.

Tuna, hızlı ataklarda çok fazla uzun top kullandıklarını belirterek, “Bunları hep atağa çıkarken ve isabetli şekilde kullandık. Bunlarda çok önemli isabetler sağladık. Kayseri'de yaşadığımız mağlubiyette en büyük zaafımız buydu. Bunu artıya götürdük. Takımım övgüyü çok hak ediyor” şeklinde konuştu.
 

Göztepe Süper Lig'de kalır mı?


Göztepe'nin ayaklarının yere bağlam batığını ve basmaya da devam edeceğini vurgulayan Tuna, “Seneye de Süper Lig'de olan bir Göztepe hedefimiz var. Biz bunu gerçekleştirmeye çalışacağız. Potansiyeli yüksek bir taraftarı ve her zaman onu hissettiren bir oyuncu grubu var. Biz bunları bütünleştirip, bu parçalardan Göztepe'nin kalıcılığını sağlamak istiyoruz. Göztepe'nin hak ettiği, Süper Lig'de her zaman kalıcı olan bir takım olarak devam etmektir” değerlendirmesinde bulundu.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.