comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Tamer Tuna'dan Jahovic açıklaması

10 Ocak 2018, Çarşamba 18:24
Göztepe'de Tamer Tuna'dan Jahovic açıklaması

Tamer Tuna, Göztepe'de tartışma konusu olan golcü oyuncu Adis Jahovic'in takımda kalacağını inandığını söyledi.

FutbolArena - Göztepe'nin başarılı teknik adamı Tamer Tuna, en büyük hedeflerinden birisinin Sarı-kırmızılı kulübü eski günlere döndürmek olduğunu ifade ederken kişisel hedeflerinden birisinin ise A Milli Takım'ı çalıştırmak olduğunu açıkladı. Antalya'da açıklamalarda bulunan genç teknik adam, her zaman iddialı bir kişi olduğunu ve bunu da ilk sezonda Göztepe'de yaptığı işlerle gösterdiğini ifade etti.
 

Tamer Tuna Göztepe sözleri


Göztepe ile büyük hedefleri olduğunu dile getiren Tuna, “1960 ve 1970'li yıllarda yaşanan inanılmaz dönem nedeniyle Avrupa hedefi Göztepe'nin hep rüyasıdır. Hedefim Göztepe'nin Anka kuşu gibi küllerinden doğması. Geçen sene Avrupa kupalarına katılan takımların bu sezon hem aynı teknik direktörlerle devam edemediklerini hem de ligde alt sıralarda olduklarını görüyoruz. Biz Göztepe'nin kalıcı başarıya ulaşması için çalışıyoruz. Bir kez başarılı olup sonra ligde kalma mücadelesi verirseniz bu organizasyonu sağlıklı gerçekleştiremeyiz. Hedeflerin bilinçli olarak ortaya konulması çok önemli. Ben bilinçli bir teknik adam olduğumu düşünüyorum. Hayallerim, hedeflerim, rüyam, Göztepe ile bunu gerçekleştirebilirsek devamının geleceği yönünde."
 

Adis Jahovic Göztepe'den ayrılacak mı?


Tuna, Göztepe'de sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda tartışma konusu olan golcü oyuncu Adis Jahovic'in takımda kalacağını inandığını söyledi. Jahovic'in geçtiğimiz günlerde  "Tabii ki kalmak istiyorum ama olmazsa da bu benim ve Göztepe için dünyanın sonu değil. 30 yaşımdayım, ekonomik durumumu ve geleceğimi düşünmeliyim." şeklindeki açıklamasına ise Tamer Tuna şöyle yorumladı: "Jahovic'in düşünceleri bir oyuncunun düşünmesi gereken şeyler. Şu an kariyerinin iyi noktasında ama yaşıyla ilgili söylediği gerçekler var. Biz takım adına düşünüyoruz. Jahovic, geçen sene de bu takıma çok katkı sağladı, bu yıl onun doruğuna ulaştı. Gelecekle ilgili kaygıları ekonomik ve performans anlamında olmalı. Geleceğini düşünürken sadece sözleşme ile ilgili düşünmemeli. Jahovic'in kalacağını düşünüyorum. İkinci yarı göstereceği performansa odaklanmalı. Bu performansı ikinci yarıda da sürdürecektir. Yeni sözleşme şartlarını başkanımızla görüşecektir."
 

Göztepe transfer yapacak mı?


Genç teknik adam, devre arasında takıma yapılacak takviyeler konusunda çalışmaların devam ettiğini yabancı oyuncuların takımdan ayrılmasının ardından kontenjanın açılacağını ve en az iki oyuncu almayı planladıklarını aktardı.

A MİLLİ TAKIM SÖZLERİ
Tuna, gelecekte A Milli Futbol Takımı'nı çalıştırma hedefinin olup olmadığı sorusuna şu yanıtı verdi: "Hayallerim arasında A Milli Takım'ı çalıştırmak tabii ki var. Teknik adamların hayallerinin sınırlılığı yoktur. Dünya futbolunda yer alma ve Göztepe'de çok büyük hayallerim var. Bu hayalleri gerçekleştirmek için her gün çalışıyorum. Şu antrenman sahasından dönüşümde bile yüzde 100 ile dönmek isterim. O anların beni geleceğe taşıdığına inanıyorum. En büyük hayallerim Göztepe'yle. Göztepe ile doğru adımlar atarsak gelecekteki hayallerim de gerçekleşecektir. Gelecekte kendimi bir yere koymuyorum, geleceğin sadece bu anlarda olduğunu biliyorum." 

Göztepe ile ilgili tüm gelişmeleri Göztepe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"