comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Tamer Tuna: ''Çalışmalarımız karşılığını verecek''

27 Eylül 2017, Çarşamba 13:29
Göztepe'de Tamer Tuna: ''Çalışmalarımız karşılığını verecek''

Göztepe'nin teknik direktörü Tamer Tuna, lige iyi başladıklarını ve bunu rakipleri karşısında da sürdürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

FutbolArena - Göztepe teknik direktörü Tamer Tuna, Süper Lig'in 7. hafta karşılaşmasında sahasında ağırlayacağı Medipol Başakşehir mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu. 


Göztepe - Başakşehir maçı öncesi Tamer Tuna'dan açıklama


Göztepe teknik direktörü Tamer Tuna, Medipol Başakşehir maçında 3 puan hedeflediklerini belirtti. Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapan Göztepe ekibinde teknik direktör Tamer Tuna Başakşehir maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

''HER MAÇI KAZANACAK KAPSİTEMİZ VAR''
Tamer Tuna, bu hafta karşılaşacakları Medipol Başakşehir'le oyun olarak benzer niteliklerinin olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Onlar da takım bütünlüğü içinde hücum yönünü iyi kulanan, oyuna oyun kurarak başlayan bir ekip. Yarın da maçları var, başarılar diliyorum. Onların maçı öncesinde de çok konuşmak istemiyorum, bizi düşünmelerini istemiyoruz. Her zaman disiplinli, karakterli bir takımımız var, bu kapasiteyi kullanarak her maç kendimizi geliştirmek istiyoruz. Medipol Başakşehir zor bir rakip, her maç zor geçiyor. Rakibimiz hem oyun hem hücum anlayışı hem de pozitif futbol anlayışı ile bir rol model. Biz de içimizden çıkan niteliği kullanmak istiyoruz. Sahada her maçı kazanabilecek oyuncu kapasitemiz var."

''HENÜZ LİG BİTMEDİ''

Bir gazetecinin Süper Lig'deki ilk teknik direktörlük deneyiminde başarılı olduğunu söylemesi üzerine Tuna, "Lige iyi başladık. Henüz lig bitmedi, devam ediyor. Çalışmalar doğru olduğunda karşılığını bulacağından emindim." ifadelerini kullandı.

Tamer Tuna, sezon başında Göztepe ile anlaştıktan sonra seyircinin bazı eleştirilerinin haklı olduğunu belirterek, "Taraftar, kulübün başarılı olmasını ister. Böyle yorumlara üzülmedim, işime konsantre oldum." diye konuştu. Her maçın kendileri için bir aşama olduğunu kaydeden Tuna, "Milli ara sonrası daha da güçlenerek sıralamayla ilgili iyi bir şeyler ortaya koyabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)