comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Stjepan Tomas ve Soner Aydoğdu ile yollar ayrıldı

27 Nisan 2022, Çarşamba 18:51
Göztepe'de Stjepan Tomas ve Soner Aydoğdu ile yollar ayrıldı

Süper Lig'de küme düşen Göztepe, teknik direktör Stjepan Tomas ve kulübün futbolcusu Soner Aydoğdu ile yolların ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig'e veda eden Göztepe, teknik direktör Stjepan Tomas ve kulübün futbolcusu Soner Aydoğdu ile karşılıklı görüşmeler neticesinde ayrılık kararı alındığını duyurdu. Teknik direktör Stjepan Tomas, Süper Lig kariyerinde çıktığı 30 maçta, 5 galibiyet, 10 beraberlik ve 15 mağlubiyet elde etti. Göztepe aynı zamanda Gaziantep FK maçında yaşananlar hakkında bir açıklama kaleme aldı.

GÖZTEPE'DEN GAZİANTEP FK AÇIKLAMASI:
"Hafta sonu oynadığımız karşılaşmada yaşananlar kulübümüz tarafından titizlikle ele alınmıştır. Kulüp olarak üzerimize düşen gerekli tüm araştırmayı ilgili kişileri de dinleyerek yaptık. Futbolcuların ve teknik ekibin yaşananlar esnasında duygusal davrandığının ve art niyetli olmadıklarının da kamuoyu gibi farkındayız. Diğer taraftan müsabaka hakeminin değerlendirmeleri esas olması gerekirken, oyuncuların veya teknik heyet mensuplarının kişisel değerlendirmeleri ile müsabaka hakeminin kurallara uygun bulduğu bir hali değiştirmelerini doğru bulmuyoruz. 

Oyun içerisinde karar verici konumundaki tek kişi her zaman için maçın hakemidir. Olması gerekeni değerlendirip bunun gereğini yapmak hakemin yetki ve görevindedir. O esnada oluşan psikolojik ve duygusal ortamda farklı bir karar çıktığı anlaşılmaktadır. Her ne kadar kulüp yöneticilerimiz duruma müdahale etmeye çalışsa da, bu çok kısa süre içerisinde maalesef mümkün olamamıştır.

Bu bağlamda kulübümüz futbolun değerleri için yapılması gereken her türlü işlemi titizlikle yerine getirecektir."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!