comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de sakatlık şoku! Beşiktaş maçında...

06 Ekim 2018, Cumartesi 23:55
Göztepe'de sakatlık şoku! Beşiktaş maçında...

Göztepe, Milli aranın ardından oynayacağı Beşiktaş maçı öncesinde sakatlık sıkıntıları yaşıyor.

FutbolArena Göztepe'de Kasımpaşa maçında sakatlanan oyunculardan Adama Traore'den şok haber geldi. Dünkü maçta sakatlanarak oyundan çıkan Traore'nin ön çapraz bağlarında yırtık olduğu belirtildi. Operasyon planlanan oyuncunun 6 aylık bir tedavi sürecinin ön görüldüğü yazıldı. Göztepe'de Beşiktaş maçı öncesinde sakatlıklar can sıkıyor.


Göztepe sakat futbolcular, Göztepe'de sakatlıklarda son durum


Süper Lig'de üst üste üç hafta kazandıktan sonra dün akşam Kasımpaşa'ya 3-1 yenilen Göztepe'de alınan mağlubiyetin yanı sıra Adama Traore ve Gassama'nın sakatlığı ile yıkıldı. Milli maç arasının ardından İzmir'de Beşiktaş ile karşılaşacak Göz Göz'de sağlık kuruluna bu maça kadar sakatlığı süren Halil Akbunar'ın yanı sıra dünkü maçta sakatlanan Gassama'nın da yetiştirilmesi için görev verildi. Traore en az 6 ay sahalardan uzak kalacakken, Gassama'nın da kasığında ödem ve kanama mevcut olduğu bildirildi. Gassama'nın çekilecek MR'ının ardından Beşiktaş karşısında oynayıp oynamayacağı belli olacak. 
 

Bayram Bektaş'ın Kasımpaşa basın toplantısı


Öte yandan Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olan Göztepe'de Teknik Direktör Bayram Bektaş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kaybettikleri için üzgün olduklarını belirten Bektaş, “Skor anlamında, oyun anlamında ve sakat verdiğimiz için üzgünüz. Kazanmak için gelmiştik. Rakibimizi iyi analiz etmiştik. Onların istediği oyunu oynadık. Geniş alanda oynandı. Ofans hattı iyi olan rakibimiz vardı. Bunu bilmemize rağmen uzak kaldık. Böyle bir rakibe karşı atakları sonuçlandıracaksınız. Kazandıkları toplarla hızlı çıkıyorlar. Biz bunu yapamadık. Basit hatalar sonucunda kontra atak yaptılar. Oynadığımız en kötü oyundu. İki bekimiz sakatlandı, elimiz kolumuz bağlandı. İkinci yarı toparlanma oldu. 2-1 yaptık. 2-2 de olabilirdi. Yediğimiz 3 golden sonra oyun kontrolünü kaybettik. Milli arayı değerlendirmek istiyorum” diye konuştu. 

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.