comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Mehmet Serpil'den Galatasaray açıklaması

21 Aralık 2017, Perşembe 10:20
Göztepe'de Mehmet Serpil'den Galatasaray açıklaması

Göztepe Başkanı Mehmet Serpil, mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu. Mehmet Serpil, Tamer Tuna'nın geleceği hakkında da konuştu.

FutbolArena - Göztepe, Süper Lig'in 17. hafta karşılaşması kapsamında hafta sonu Türk Telekom Stadyumu'na Galatasaray'a konuk olacak. Göztepe Başkanı Mehmet Serpil, mücadelesi öncesinde açıklamalarda bulundu.


Mehmet Serpil'den transfer ve Galatasaray maçı açıklaması


Telekonferas yöntemiyle basın mensupları ile sohbet eden Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, hafta sonu oynanacak Galatasaray maçı, ilk sezonda kazanılan 30 puan, Avrupa hedefi, Tamer Tuna'nın sözleşmesi uzatılması konusunda açıklamalar yaptı.

''GÜZEL VE ZEVKLİ BİR MAÇ OLACAK''

“Rakibimiz Galatasaray iç sahada oldukça başarılı bir takım. Biz de Göztepe olarak her çıktığımız her maçı kazanmak için çıkıyoruz. Yine aynı zihniyetle çıkarak Galatasaray maçını kazanmak istiyoruz. Galatasaray ile uzun yıllar sonra tekrar oynayacağız bu harika bir duygu. Puan olarak hem rakibe hem de lidere yakın durumdayız. İlk yarının son maçında gayet umutluyuz. Güzel maç olacak”

30 PUAN TRANSFER POLİTİKASINI DEĞİŞTİRECEK Mİ?

“Sezon başında ilk başlarda ligde kalmayı hedeflemiştik. Şu anda 30 puana ulaştık. Artık tabiki herşey bitmiş değil ancak düşen takım adayı değiliz. İlk hedefimize ulaştık diyebiliriz. Türkiye Ligi'ne bakarsanız üstteki takımlar Avrupa'ya gitmeye oynar, alttan üç takım düşmemeye oynar. Avrupa'ya gitmek için ilk 5 içinde olmamız lazım. Daha ilk yarı bitti ikinci yarı neler olacağını göreceğiz. Bizim sezonun sonlarına doğru fikstüre bakıldığı zaman üst sıralarda olan takımlarla oynamıyoruz. Tamer Tuna'nın dediği gibi ilk sezonumuzda Avrupa'ya giderek başarımızı taçlandırmak isteriz. Transfere gelecek olursak takım içi dengeleri bozmayacağız. Şu an iyi giden bir takımımız var. Dolayısıyla Avrupa'ya gideceğiz diye ekstra transfer yapmak niyetinde değiliz. Dengeyi bozmadan takviyeler yapacağız


Göztepe'de Mehmet Serpil'den Tamer Tuna açıklaması 


Tamer  Tuna'nın sözleşmesinin uzatılması konusunda da “Biz zaten Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biriydik tekrar iyi olduğumuzu hissettirdik. Buradan birilerinin ayrılması kolay değil. Herkes Göztepe'ye gelip oynamak ve çalışmak ister. Tamer hoca ile yakın diyaloglarımız var. O da kendi misyonunu biliyor. Dolayısıyla gitmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Tamer Hocanın başarısını takdir edecek bir kulübüz. Dolayısıyla acelemiz yok. Sezon ortası veya sezon sonu yeni sözleşme yaparız. Gelecek yıl Tamer hoca takımın başında olacak.”

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"