comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de Mehmet Sepil'den Galatasaray açıklaması

16 Mayıs 2018, Çarşamba 15:46
Göztepe'de Mehmet Sepil'den Galatasaray açıklaması

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Galatasaray maçıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, cumartesi günü Galatasaray ile oynanacak karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu. Galatasaray, İzmir ekibi ile oynayacağı maçtan bir puan dahi alsa mutlu sona ulaşacak. 

"GALATASARAY MAÇI SPEKÜLE EDİLİYOR"
Galatasaray maçının kapasitesi daha az olan Bornova Stadı yerine başka bir statta oynanmadığına yönelik eleştiriler konusunda Başkan Sepil, “Galatasaray maçı speküle ediliyor. Neden Bornova Stadı'nda oynanıyor diye. Galatasaray cephesinden bizi niye başka yerde oynamıyoruz diye söylemler geliyor.. Bornova Stadı'ndan yapıldığından beri tüm maçları Bornova Stadı'nda oynadık. Daha fazla seyirci için Atatürk Stadı'nı almayacağımızı söyledim. Oyuncularımız oraya alıştı, seyirci oraya alıştı. Stadımız bitinceye kadar başka bir statta oynamayacağız”

Türk Telekom Stadı'nda Galatasaray ile oynadıkları maçta kendilerinin çok iyi ağırlandığını kaydeden Sepil, “Türk Telekom Arena'da Galatasaray bizi çok iyi ağırladı. Bize o maçta çok iyi ağırladılar. Hem onlar için önemli maç. Normal olarak misafir tribün seyirciye 485 koltuk verdik. Bursa maçında arttırmıştık. Bu maçta il güvenlik kuruluna müracaat ettik. Verebileceğimiz maksimum sayıyı kullanmak istedik. İl Güvenlik Kurulu'nun maksimum rakamı vereceğiz. Yöneticilere koltukta verdiler. Biz de onlara vereceğiz. Yöneticileri en iyi şekilde ağırlayacağız. Kulüp olarak bütün kulüplere eşit şekilde duracağız.”

"BİZ KAZANDIĞIMIZDA PARA ALIYORUZ"

Telekonferans ile yapılan röportajda bir gazetecinin “Fatih Terim ile çok iyi dostsunuz. Göztepe, Galatasaray'ı yenerse aranızdaki dostluk bozulur mu ve hayal ettiğiniz sonuç nedir?” sorusuna Sepil, “Galatasaray maçının bizim adımıza iki önemli sonucu var. Kazanırsak ligdeki 6.'lık yerimiz garanti olacak. Bir de yendiğimiz her maç için para kazanıyoruz. Fatih Terim Türk futbolunun en önemli değerlerinden birisidir. Fatih Terim, Galatasaray için semboldür. Göztepe'den çıkmış bir teknik direktör. Fatih Terim Göztepe içinde önemli değerdir. Maçın neticesine gelince hiç fark etmez. 15 gün sonra Fatih hoca ile bir araya geliriz, otururuz, sohbet ederiz. Biliyorsunuz Fatih Terim, Galatasaray ile ilk yarı oynayacağımız maç öncesinde göreve gelmişti. İstanbul'daki maçta yenildikten sonra aramızda şöyle bir konuşma gerçekleşti. ‘Hoca bulabile bizim maçı mı buldun gelecek diye' Sonuçta bir maça çıkacağız. Galatasaray'a iyi şanslar diliyorum” cevabını verdi.

"HER MAÇI KAZANMAK İÇİN OYNUYORUZ"

Öte yandan Göztepe'nin ligde hedefi kalmadığı için bu maça asılmayacağı yönündeki söylemlerin hatırlatılması üzerine Sepil, “Biz her maçımızı kazanmak için oynuyoruz. Konyaspor ile oynanan maçta da aynı şekilde oynadık. Bu maçtan önce de birçok yorum yapılmıştı. Galatasaray şampiyon olmuş Fenerbahçe veya Başakşehir olmuş bizi ilgilendirmez. Biz şampiyonu tayin etmek için maça çıkmayacağız. Her maçımızda olduğu gibi bu maçı da kazanmak için sahaya çıkacağız” dedi
 
Mehmet Sepil, teknik direktör Tamer Tuna ve Demba Ba hakkında ise, "Cumartesi günü lig bittikten sonra Tamer Tuna ve Demba Ba'nın Sarı-kırmızılı kulüpteki geleceği hakkında görüşmelere başlarız. Şu anda sadece Galatasaray maçını düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"