comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe'de flaş değişim! Tamer Tuna gidiyor, Rıza Çalımbay geliyor

03 Mayıs 2018, Perşembe 12:55
Göztepe'de flaş değişim! Tamer Tuna gidiyor, Rıza Çalımbay geliyor

Göztepe'de sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Tamer Tuna'nın yerine Rıza Çalımbay'ın getirileceği yazılıyor.

FutbolArena Göztepe'de yönetimin sözleşme uzatmak için girişimlerde bulunduğu Tamer Tuna'nın alternatifi de belirlendi. Yönetim, genç teknik adam ile sözleşme uzatmak için yaptığı girişimlerde ‘Sezon sonunda görüşelim' cevabı aldı. Başkan Mehmet Sepil, Tamer Tuna'nın sözleşme uzatılıp uzatılmayacağı sorularına ise genelde ‘Tamer Tuna ile gönül birlikteliğimiz var. Herkesin bir hedefi var. Ortak noktada buluşursak yolumuza devam ederiz' şeklinde cevap veriyor. Tamer Tuna'nın alternatifi olarak ise Rıza Çalımbay düşünülüyor.


Rıza Çalımbay Göztepe'ye mi gelecek?


Göztepe yönetiminin Tamer Tuna ile anlaşamaması halinde ise gündemine aldığı ismin Trabzonspor ile sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Rıza Çalımbay olduğu öne sürüldü. Yerel Yeniasır'da çıkan habere göre yönetim, Tamer Tuna ile anlaşılamaması halinde ilk etapta Çalımbay ile masaya oturacak.

İLK DENEYİMİ GÖZTEPE
Süper Lig'de ilk teknik adamlık deneyimine Göztepe'de yaşayan ve Göztepe taraftarları tarafından çok sevilen Rıza Çalımbay'ın ise ikna edilmesi fazla zor gözükmüyor. Kariyerine 2001- 2002 sezonunda Göztepe'de başlayan Rıza Çalımbay da Göztepe'ye gelmeye sıcak bakıyor. Kendisinin Trabzonspor'da geleceğinin belli olmadığını, Göztepe'nin başında bir teknik direktör varken de bu konunun konuşulmasının yanlış olacağını dile getiren Çalımbay, şartların oluşması halinde Göztepe'ye koşa koşa gelebileceğini ifade etti.


Rıza Çalımbay'ın Göztepe açıklaması


Göztepe'nin kalbinde çok ayrı bir yeri olduğunu kaydeden başarılı teknik adamın şöyle konuştuğu dile getirildi: "Ayrılırken iyi bir takım bıraktım. O sezon Göztepe ligi 7. sırada tamamladı. Daha sonraki süreçlerde de Göztepe'den hiç kopmadım. Göztepe'nin Altınbaş Holding ile bütünleşmesinde de rol oynadım. Çünkü, Göztepe'nin benim kalbimde apayrı bir yeri var. Giderken, 'Göztepe'ye mutlaka döneceğim' dedim. İlk zaman da söyledim, şimdi de söylüyorum. Göztepe şampiyonluğa oynayacak bir camia. Kulübün çok iyi bir yönetimi var. Söylediğim gibi eğer bana iş düşerse şartsız şurtsuz seve seve Göztepe'ye gelirim"


Tamer Tuna Bursaspor'a mı gidecek?


Öte yandan Tamer Tuna'nın da futbolculuk döneminde oynadığı takımlardan Bursaspor ile dirsek temasında olduğu iddia ediliyor. Tamer Tuna ile Antalyaspor'un da ilgilendiği çıkan haberler arasında. 

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"