comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe, The Guardian'da

02 Şubat 2018, Cuma 16:32
Göztepe, The Guardian'da

The Guardian'ın bir parçası olan ve gazete için futbol makaleleri üreten site, Göztepe'nin geri dönüş hikayesi ve başarısından övgüyle bahsetti.

FutbolArena - 14 yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lig'e geri dönüş yapan Göztepe, dünya ünlü The Guardian'a haber oldu. Gazetenin dünyaca ünlü futbol bloğu ‘These Football Times' Sarı-kırmızılı tarihe geniş yer ayırdı.


Göztepe, The Guardian'da


İngiltere'nin köklü gazetelerinden The Guardian'ın bir parçası olan ve gazete için futbol makaleleri üreten site, Göztepe'nin geri dönüş hikayesi ve başarısından övgüyle bahsetti. "Göztepe ve Türkiye'nin en yüksek noktasına dönmesinin uzun yolculuğu" başlıklı makalede kulübün tarihi, özellikle teknik direktör Adnan Süvari yönetimindeki efsane takımın Türkiye ve Avrupa'daki başarıları anlatıldı.

80 BİN KİŞİLİK GÖZTEPE - KARŞIYAKA DERBİSİ UNUTULMADI
Göztepe'nin efsane futbolcuları ve tarihi maçlarını anlatan yazıda 1980-81 sezonunda İzmir'de oynanan 80 bin kişilik Karşıyaka derbisi de unutulmadı. 

AMATÖRDEN SÜPER LİG'E DÖNÜŞ HİKAYESİ

Makalede Göztepe'nin Süper Lig'e veda ettiği 1999-2000 sezonundan sonra amatör kümeye kadar düştüğü sonrasında tekrar geçen yıl Süper Lig'e yükselişi ve bu sezonki perfromansı haber olarak yer aldı. Yine Sarı-kırmızılı taraftarların takımın Süper Lig'e çıkması ve sonrasında kuruluş yıl dönümü etkinliklerine yer verildi.  Makale, "Her zaman alışılmadık olan Göztepe, yerelde kalmayıp şimdi yeniden büyük sahnede yer alıyor" cümlesiyle son buldu.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.