comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe, Tamer Tuna ve Demba Ba ile sözleşme uzatacak mı?

31 Mart 2018, Cumartesi 13:55
Göztepe, Tamer Tuna ve Demba Ba ile sözleşme uzatacak mı?

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Serpil, uzun zamandır gündemi meşgul eden Tamer Tuna ve Demba Ba hakkında açıklamada bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de Başkan Mehmet Sepil, Teknik Direktör Tamer Tuna ve golcü oyuncu Demba Ba'nın geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Sepil, TRT Spor'da yayınlanan Spor Bahane programında Sarı-kırmızılı takımın gündemine yönelik değerlendirmeler yaptı.


Göztepe'de Tamer Tuna'nın sözleşmesi uzatılacak mı?


Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek teknik direktör Tamer Tuna'nın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili olarak Başkan Sepil, “Sezon başında Tamer hocayı takımın başına getirdik. Bazı kesimler risk aldığımızı söyledi ama biz çok büyük risk almadık. Genç hocaların bilgi ve birikimleri çok fazla ama maç tecrübeleri yok. Bunun yanında avantajları da var. Günümüzün futbolunu çok yakından takip ediyorlar. Kurdukları kadrolar ve geçmişte sorun yaşadığı oyuncularda fazla değil. Maalesef Türkiye'de hocalar konusunda kısır bir döngü var. Hep aynı isimler üzerinde gidiyoruz. Artık genç hocaların yollarının açıklaması lazım. Şenol Güneş, Fatih Terim, Abdullah Avcı'nın yanında çalışan hocalara yönelmemiz lazım. Tamer Tuna ile şu anlık imzalanmış yeni bir sözleşme yok. Yıl sonuna kadar bizimle beraber olacak. Mühim olan neticede eğer benim birlikte çalışacağım kişiler hoca olsun oyuncu olsun Göztepe'de oldukları sürede kafaları tamamen buradaysa ve kulübe faydalı olacaksa uzun yıllar çalışmak isterim. Sporda başarının yolu istikrardan geçer. Hocamızın kafasındakilerle bizim kafamızdakiler nerede birleşir onu göreceğiz.”

''DEMBA BA'DAN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUM''
Aynı programda devre arasında takıma katılan Demba Ba ile yeni kontrat yapılıp yapılmayacağı sorusuna da Sepil, “Demba Ba'da Göztepe'de kalmaya hazırsa kalabilir. Onunla da görüşmeler sürüyor. Demba Ba çok ayrı bir kişilik. Gelecek 15 yılın planını hazırlıyor. Bazen ben onunla sohbet ederken ondan bile çok şey öğreniyorum.”

GÖZTEPE'NİN TRANSFER POLİTİKASI

Göztepe'nin gelecek yılki transfer politikası hakkında ise Başkan Sepil, “Geçen sezon Süper Lig'e en son yükselen takım olduk. Bu nedenle Türkiye Ligi'ni bilen oyuncuları aldık. Yaş ortalamamız yüksek. Bu nedenle aynı takımla gidemeyiz. Birinci yıl hedefimiz ligde kalmaktı bunu başardık diyebiliriz. Ancak aynı kadro ile bunu sürdüremeyiz. Kadroda yeniden yapılanmaya gitmek zorundayız.”

Portekizli kaleci Beto'yu takımda tutmak istediklerini ifade başkan Sepil, “Takımdaki tecrübeli oyunculara da ihtiyaç var. Selçuk Şahin ve Andre Castro gibi. Bu oyuncularla tavla bile oynasanız yenilgiyi kabul etmezler”

''SOYUNMA ODASINA BİR DAHA İNMEM''

Başkanlık süresince iki defa soyunma odasına indiğini hatırlatan Başkan Sepil, “İkinci Lig'den TFF Birinci Lig'e çıktımız maçta inmiştim. Bir de geçen yıl Eskişehirspor ile oynanan maçtan önce indim. Bizim oralarda yerimiz yok. Biz oralara inersek teknik direktörün önüne geçeriz.”

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"