comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe kaç transfer yapacak? Başkan Mehmet Sepil açıkladı

08 Temmuz 2018, Pazar 14:56
Göztepe kaç transfer yapacak? Başkan Mehmet Sepil açıkladı

Göztepe yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Mehmet Sepil transfer konusunda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, yeni sezon öncesinde takıma yapılacak takviyeler konusunda açıklamalarda bulundu. Geçen yıla göre bu sezon transferde biraz daha rahat olduklarını kaydeden Başkan Sepil, “Geçen yıl Süper Lig'e çıkan en son takımdık. Transferde birçok oyuncu ile sözleşme imzalamak zorunda kaldık. Kadro değişimimiz fazla oldu. Ancak bu sezon oturmuş bir kadromuz var. Eksikliklerimiz belli. Ağustos ayının bitimine daha var. Ona göre transfer yapacağız” dedi.

YABANCININ YEDEĞİ YERLİ
Göztepe olarak kadrolarında bulunan yabancı oyuncularının yedeğinin yabancı olmamasına dikkat edeceklerini kaydeden Başkan Sepil, “Takımı gençleştirme hamlemiz devam ediyor. Aynı pozisyonda iki yabancı asla düşünmüyoruz. Hep yaşlı kadro ile oynarsanız devamlı oyuncu almak zorunda kalırsınız. Tabiki bazı pozisyonlarda bunu yapamıyorsusunuz ama yine de yabancının yedeği yabancı olmayacak. Genç Türk futbolcusu olacak. Türklere şans vereceğiz” diye konuştu.


Göz Göz transfer haberleri: Göztepe kaç tane oyuncu alacak?


Sağ beke Gassama'yı ve sol beke de Berkan'ı transfer ettiklerini hatırlatan Başkan Sepil, “Stopere Arjantinli Grillo'nun ardından bir oyuncu daha alacağız. İleride iki tane hem açık oynayabilecek ve golcü olarak oynayabilecek oyuncu alacağız. Şu anda net olarak üç tane oyuncu almamız gerekiyor. Borcu olmayan tek kulübümüz. Yaşanan kur farkından dolayı dikkatli olmak zorundayız. Geçen seneye göre kur çok yükseldi gelirimiz naklen yayın geliri TL olduğu için onda da kayıp var. Kulüpler daha dikkatli olmak zorunda. Bizim gibi takımların önüne tabiki fırsatlar çıkacak. Pahalı oyuncu almak kolay ve popüler olmak kolay ama ben bunu yapmam” dedi.

Transfer döneminde Göztepe ile birçok futbolcunun isminin yazıldığını ancak bunların bir çoğunun dikkatli olmadığını dile getiren Sepil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Takımda bir tek golcü Nabil Ghilas kaldı. Geçen yıl beklentilerin altındaydı. Şu anda gayet iyi görünüyor. Kampa 6 kilo vererek geldi. Tabiki bir tek forvet ile olmaz. Bizim gole yakın en az iki tane oyuncu almamız lazım.  Transferde ismi bizimle anılan Abel Hernandez ve Hugo Rodallega isimleri gündemimizde yok.

 Son dakika Göztepe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"