comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe hocası Stjepan Tomas: 'Kaleyi ben açtırmadım'

23 Nisan 2022, Cumartesi 20:14
Göztepe hocası Stjepan Tomas: 'Kaleyi ben açtırmadım'

Göztepe teknik direktörü Stjepan Tomas, Gaziantep FK maçındaki centilmenlik golü sonrası "Kaleyi açma kararını ben vermedim." diye konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında deplasmanda Gaziantep FK ile 1-1 berabere kalan Göztepe'de teknik direktör Stjepan Tomas, küme düştükleri için çok üzgün olduklarını söyledi.

TOMAS'IN BEIN SPORTS'TAKİ AÇIKLAMALARI
Kaleyi açma kararını ben vermedim. Erol hoca 'Ayıp oldu' dedi. Pozisyonu tam görmedim. Kulübeye dönüktüm. Devam edebilirsiniz dedim. Oyuncu orada sahada karar verdi. Gaziantep'in golü sürpriz oldu benim için. Ben pozisyonu tam görmedim. Kulübeye döndüm çünkü yardımcılarımla konuşuyordum. Oyunculara devam edebilirsiniz dedim. Oyuncular sahada kararı verdi."

BASIN TOPLANTISI

Tomas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında maça iyi başlamadıklarını söyledi. Tomas, şunları kaydetti:

"Maalesef küme düştük. Çok üzgünüz. Maçla ilgili maça kötü başladık. Sonrasında toparlandık oyun olarak kontrolü ele aldık. Yine çok pozisyonlar elde etti, fırsatlar bulduk ama yine atamadık. Daha önce maçı bitirebilirdik ama olmadı. Üzgünüz."

Gazeteciler "Takımınızın maçta gösterdiği fair-playı nasıl yorumluyorsunuz ? sorusuna ise Tomas, şu değerlendirmede bulundu:

"Ben o pozisyonu görmedim, belki fair play değildi ama sonra bizim yöneticiler normal pozisyon olduğunu söyledi. Bende oyunculara bağırdım devam etmeleri için ama öyle karar aldılar."

MUHAMMET DEMİR NELER DEDİ?

"Hala tuhaf hissediyorum. Hiç pişman değilim penaltıyı atmadığım için. Sahada böyle hissettik. Vicdanım çok rahat. Göztepe o fair play'i göstermeseydi penaltı da olmazdı. Penaltıyı atıp sevinmek içimize sinmezdi. Kesinlikle pişman değilim."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!