comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe Haber: Bayram Bektaş'tan yabancı sınırı önerisi! "8 oyuncu yeter"

12 Eylül 2018, Çarşamba 14:03
Göztepe Haber: Bayram Bektaş'tan yabancı sınırı önerisi!

Göztepe'de teknik direktör Bayram Bektaş, yabancı kuralı tartışmalarıyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de 15 Eylül Cumartesi günü Kayserispor'u konuk edecek Göztepe'nin teknik direktörü Bayram Bektaş, "Kayserispor maçını kazanmak için bütün gücümüzü sahaya yansıtarak iyi bir futbolla camiamızı sevindirmek istiyoruz." dedi.
 

Göztepe Haberleri: Yabancı kuralı değişmeli mi? Bayram Bektaş'ın yorumu


AA'ya konuşan Bektaş, belli mevkilerde Türk futbolcu sayısının azlığından dolayı yabancı oyuncuya yönelindiğini, Türkiye'de çok sağlıklı bir altyapı sisteminin olmadığını, öncelikle bunun düzelmesi gerektiğini kaydetti.

Takımların gelir ve gider dengesine uymaları gerektiğini belirten Bektaş, şöyle konuştu:
"Bana sorarsanız Süper Lig'de kaç yabancı sayısıyla oynamamız gerektiğini, Süper Lig'de 6-7, maksimum 8 oyuncuyla bu işin götürülebileceğini düşünüyorum. O zaman Türk oyunculara biraz daha süre vermek zorunda kalırız. Belki milli takımda ön plana çıkacak oyuncular yakalayabiliriz. Bu altyapı sisteminin düzelmesiyle alakalı olur. Şu an yerli oyuncu olarak Türkiye liglerinde bir forvet transfer etmeye kalksam, ya elinde olanı bana vermezler ya da büyük bir rakam isterler. Stoper anlamında stoper yok, başka mevki de bulamıyorsunuz. Bizim önce temele inmemiz lazım, bazı şeyleri alttan düzelttiğimiz zaman üst tarafın daha rahat bir nefes alacağını düşünüyorum."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"