comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe deplasmanında kaç Galatasaraylı taraftar olacak?

14 Mayıs 2018, Pazartesi 13:58
Göztepe deplasmanında kaç Galatasaraylı taraftar olacak?

Galatasaray'ın Göztepe ile oynayacağı maçta sarı kırmızılı taraftarlara ne kadar bilet ayrılacak?

FutbolArena - Süper Lig'de sezonun son haftasında Göztepe önünde şampiyonluk maçına çıkacak Galatasaray'da tüm taraftarlar adeta bilet derdine düştü. Sarı-kırmızılı takım, hafta sonu İzmir'de bir puan dahi alsa şampiyonluğunu ilan edecek. Göztepe'nin maçlarını oynadığı Bornova Stadı kaç kişilik, kaç Galatasaray taraftarı maçı izleyebilecek. Tüm detaylar haberimizde.
 

Göztepe'nin Bornova Stadı'nın kapasitesi ne kadar?


Bu sezon Süper Lig'e yükselen İzmir ekibi, Süper Lig'deki maçlarını Bornova Stadı'nda oynuyor. Sarı-kırmızılı ekibin Süper Lig'e yükselmesinin ardından Bornova Stadı'nın kapasitesi portatif tribün eklenerek çoğaltıldı. Şu anki kapasite 9000 bin civarında.

Göztepe - Galatasaray maçında deplasman tribünü kaç kişilik olacak?


Deplasman takımına uygulanan kontenajan nedeniyle Galatasaray'ın İzmir'deki olası şampiyonluğunu sadece 450 taraftarı izleyebilecek. Galatasaraylı taraftarlar, şampiyon olması beklenen takımlarını desteklemek için bu maçın Bornova Stadı yerine Atatürk Stadı'nda oynanması yönünde talepte bulunmuştu. Fakat bu talep hem Göztepe yönetimi hem de Atatürk Stadı'nın bazı kriterleri karşılamamasından dolayı Atatürk Stadı'na alınamadı. Yine de Galatasaraylı taraftarlar son günü kadar bu maçın İzmir Atatürk Stadı'na alınması yönündeki isteklerini sürdürüyor.
 

Göztepe - Galatasaray maçı biletleri ne zaman satışa çıkacak?


Öte yandan İzmir'de 450 kişilik şanslı taraftar grubunun içinde yer almak isteyen Galatasaraylı taraftarlar, satışa çıkacak biletleri bekliyor. Hafta sonundaki maç programı açıklanmadığı için şu anlık Göztepe yönetimi de biletler konusunda her hangi bir bildirimde bulunmadı. En geç yarına kadar bilet fiyatlarının belli olması bekleniyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"