comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe bu sezon kaç transfer yapacak?

06 Haziran 2018, Çarşamba 12:41
Göztepe bu sezon kaç transfer yapacak?

Göztepe'nin yeni teknik direktörü Bayram Bektaş, sarı kırmızılı kulübün kaç transfer yapacağını açıkladı.

FutbolArena - Göztepe'de Tamer Tuna'nın yerine gelen Bayram Bektaş, yeni sezon hedefleri başta olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu. Bektaş, transferde de en fazla 6 oyuncu alacaklarını ifade etti.


Göztepe Haberleri: Bayram Bektaş'ın transfer açıklaması


Yerel Yeniasır'a röportaj veren genç teknik adam, yeni sezonda öncelikli hedeflerinin ise ligde kalıcı olmak olduğunu söyledi. Bektaş, “Geçen yıldan bir kadro vardı. Biz o kadronun iskeleti üzerine çalışacağız. Transferde de en fazla 6 oyuncu almak istiyoruz. Fazla bir oyuncu almamıza gerek yok. Göztepe'nin yeni stadı açılına kadar sağlam bir iskelet kadro oluşturmamız gerekiyor. Yeni stat açıldıktan sonra büyük hedefleri konuşabiliriz”

"YAŞ ORTALAMASI DÜŞECEK"
Göreve geldiği ilk gün ifade ettiği ‘Takımın yaş ortalamışı çok yüksek' açıklamaları doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını dile getiren Bektaş, “Yeni sezon öncesinde daha genç koşan ve mücadele eden bir takım sahada olacak. Yerli oyunculara yönelmemiz lazım. Takımın maliyetini düşürmek için uğraşıyoruz. Geçen yıl lig 6. bitirildi. Bu büyük bir başarı ama Avrupa Kupası'na gidilemedi. Ligi 6. bitirmek ile 10. bitirmek arasında bir fark yok. Harcanan paraya bakacaksın” diye konuştu.

"DEFANSA ÇÖZÜM BULMALIYIZ"

Geçen sezon oynanan maçlara baktıklarında Göztepe'nin basit goller yediğini gördüklerini kaydeden Bayram Bektaş, “Öncelikle defanstaki bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Takım çok kolay gol yiyor. Göztepe'nin maçı kazanması için en az iki gol atması gerekiyor. Bu problemi çözdükten sonra hücuma yönelik oynamamız gerekiyor.”

bayram bektaş futbolarena ile ilgili görsel sonucu


Göztepe yeni sezon kamp programı

 

Süper Lig ekiplerinden Göztepe'de yeni sezon öncesinde kamp programı netleşmeye başladı. İzmir ekibi, 28 Haziran perşembe günü Urla Adnan Süvari Tesisleri'nde toplanacak. Sağlık kontrollerinin ardından takım 4 Temmuz'a kadar İzmir'de çalışacak.

İLK ETAP ERZURUM

Bayram Bektaş'ın hazırladığı rapora göre Sarı-kırmızılı takım, 4 Temmuz-17 Temmuz tarihleri arasında Erzuram'a giderek burada kondisyon ve güç depolayacak. Erzurum kampının ardından takım iki gün izin yapacak.

İKİNCİ KAMP HOLLANDA

İzmir ekibi daha önceki planlamasında geçen yıl kamp yaptığı Avusturya'nın Seefeld kasabasında kamp yapmayı planladığı ancak yer bulamadığı için kamp yerinin Hollanda olarak değiştirildiği ifade edildi. Takım, 19 Temmuz'da Hollanda'nın Arnhem kentine giderek burada yeni sezona hazırlanacak. 2 Ağustos'a kadar sürecek yeni sezon hazırlıklarında ise en az iki hazırlık maçının oynanması planlanıyor. İlk hazırlık maçının ise Real Sociead'da ile oynanacağı belirtildi.

Son dakika Göztepe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)