comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe, Anadolu Grubu ile işbirliği yapacak mı?

13 Mart 2018, Salı 16:32
Göztepe, Anadolu Grubu ile işbirliği yapacak mı?

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Serpil, Göztepe, gündeme gelen Anadolu Grubu ile iş birliği konusunda ve takımının Spor Toto Süper Lig'deki konumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArenaGöztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, kulübün Avrupa Kupaları'na katılma şansı, gelecek yıl takımın Avrupa planlaması başta olmak üzere birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. İzmir'de medya mensupları ile telekonferans gerçekleştiren Sepil'in söylediklerinden öne çıkanlar: 

''HEDEFİNİZ YOKSA BU MAÇLAR ZORDUR''
“Elde edilen galibiyetler sonrasında konuşmak güzel oluyor. Ligde 9 maçımız kaldı. Bu maçların büyük bir bölümünü alt sıralarda oynayan takımlara karşı oynayacağız. Bizden bir tek üste olan Galatasaray ile maçımız var o da ligin son haftasında. Alt sıralardaki takımlarda düşmemeye oynayacakları için bir hedefleri var. Sizin hedefiniz yoksa bu maçları oynamak zordur. Bizim de en azından Avrupa kupası hedefimiz var. Hedefsiz kalmak psikolojik olarak sorun yaratır. Şu anda Avrupa Kupası'na gitme hedefi bizi motive ediyor. Biz bu durumu böyle değerlendiriyoruz. Avrupa kupalarına gitmek için her türlü çabayı göstereceğiz. Gelecek yılın planlaması için de 9 maçlık süreci de değerlendireceğiz”


Göztepe, Avrupa Kupası'na hazır mı?


“Esasında bu sene Avrupa'da oynamak bizim sene başındaki planlarımızda yoktu. Avrupa'ya kaldığımız durumda bunu akıllı değerlendirmek lazım. Birçok kulüp Avrupa Kupaları'nda oynarken kulübün arka bahçesini buna hazırlamadığı için zorluk çekmiştir. Bunun bilincindeyiz. Avrupa Kupalarına gidersek hayatın kolay olmadığını bizi zorlukların beklediğini biliyoruz. Bunun için mantıklı adımlar atacağız. Avrupa Kupası'na kaldık diye gelecek yıl öyle agresif adımlar falan atacak halimiz yok. Biz ancak yeni stadımız bittiği zaman atabiliriz. 

''İZMİR'DE FUTBOLUN ÖNEMLİ ALGILANMIŞ DEĞİL''

“İzmir'de futbolun önemi, yerel yönetimler, STK'lar tarafından henüz tam algılandığını söylemek doğru değil. Belki bunda uzun yıllardır elde edilen başarısız sonuçlar etki etmiş olabilir. Bundan dolayı da bir tembellik oluşmuş olabilir. Anadolu'da birçok kulübün aldığı maddi ve manevi desteği biz İzmir'de alamıyoruz. İzmir'de bir de birçok kulüp var hangisine destek olalım tarzı yaklaşımı var. İstenirse çok akıllı bir şekilde İzmir'de kulüplere yardım edilebilir. Ancak İzmir henüz bu aşamaya gelmedi. Ancak İzmir'in futbolu ıskalamaması lazım.

Düşünsenize Göztepe Avrupa Kupası'nda oynarsa bu şehrin dinamikleri için çok önemlidir”
Göztepe-Anadolu Grubu ile işbirliği mi yapacak
Göztepe ile Anadolu Grubu arasında yapılan bir işbirliği hakkında da Başkan Sepil, “Anadolu Grubu zaten uzun yıllar sporun içinde yer alan bir grup. Kendilerinin birçok şirketi var. Tuncay Özilhan ile iş dünyasından tanışıyoruz. Kendileri ile görüşmelerimiz var. İşbirliğimiz daha ileriye nasıl götürürüz onunla görüşmeler yaptı. Şu anda henüz netleşen bir durum yok. Açıklama yapılacak seviyeye gelmedi. Tuncay beyin eşi de İzmirli. Anadolu Grubu ile Göztepe'nin işbirliği doğal”

Göztepe Kulübü olarak gelecek yılın planlamasının ne aşamada olduğu sorusuna ise Başkan Sepil, “Göztepe'nin gelecek sezon planlaması için çalışıyoruz. 2-3 hafta içinde bitiririz. Takımda oynayan bazı oyuncuların opsiyonlarından dolayı sözleşmeleri uzadı. Kadu ve Beto'nun sözleşmesi uzadı. Yabancılardan Leo ile kiralık olarak Milos Kosanvovic'in sözleşmesi sona eriyor. Teknik Direktör Tamer Tuna ile aramızda gönül birlikteliğimiz var. Hoca ile gelecek yılın planları yapılıyor. Türk oyunculardan da kaleci Günay, Selçuk Şahin ve Tanju'nun kontratı bitiyor. Diğerleri uzamış durumda. Geçtiğimiz yıl yeni çıktığımız bir ligde 19 tane oyuncu almıştık. Gelecek sezon alacağımız oyuncu sayısı 5-6'yı geçmez.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"