comScore

Göztepe Göztepe

Göztepe, Adis Jahovic'i Galatasaray'a mı kaptıracak?

09 Kasım 2017, Perşembe 09:39
Göztepe, Adis Jahovic'i Galatasaray'a mı kaptıracak?

Galatasaray, Göztepe'nin golcüsü Adis Jahovic'i isterken, Jahovic ve İzmir temsilcisi arasında sözleşme krizi yaşanıyor.

FutbolArena - Galatasaray yönetimi gündemine Göztepe'nin golcüsü Adis Jahovic'i alırken, Göztepe Başkanı Mehmet Serpil, Adis Jahovic için ''Hiçbir yere gidemez'' resti çekmişti. Fakat sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Adis Jahovic'te gerçekler farklı.


Göztepe'den Galatasaray'a Adis Jahovic resti


Göztepe forması altında Süper Lig'de göstermiş olduğu başarılı performans ile tüm dikkatleri üzerine geçen Adis Jahovic ile Göztepe Kulübü arasında sözleşme krizi yaşanıyor.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, İzmir temsilcisinin başkanı Mehmet Sepil, Jahovic hiçbir yere gidemez" derken, "Jahovic'in bu kadar iyi bir performans sergileyeceğini beklemiyorduk. Kendisi tam bir takım oyuncusu. Takımıyla birlikte elinden gelen her şeyi yapıyor. Onun başarısındaki sır, ekip ruhuna uygun olması" ifadelerini kullandı.
GEÇTİĞİMİZ SEZON SÖZLEŞME HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞTI

Ancak Jahovic cephesinde işler biraz farklı. Tecrübeli futbolcu, sezon başında yaşadığı hayal kırıklığını henüz atlatabilmiş değil. Göztepe'ye geçen sezon başında Rusya'dan gelen Adis Jahovic, İzmir kulübünün Süper Lig'e dönüşünde önemli pay sahibi oldu.

Bu sezon başlamadan önce de Göztepe Yönetimi'nden yeni bir kontrat bekliyordu. Ancak Makedon futbolcu istediğini alamadığı gibi, "Seni bir de Süper Lig'de görelim, öyle konuşuruz" cevabıyla karşılaştı. Jahovic ise 11 golle, krallığın en ciddi adaylarından biri haline geldi.


Galatasaray, Adis Jahovic'i bedevaya mı transfer edecek?


YENİ SÖZLEŞMEYİ REDDETTİ

Tam da bu süreçte Göztepe Yönetimi, sezon sonunda mukavelesi bitecek olan Jahovic'le yeni sözleşme yapmak için düğmeye bastı, randevu alındı. Ancak Makedon golcü, "Sezon bitene kadar masaya oturmayı düşünmüyorum. Şu an sadece işime ve Göztepe'yi üst sıralara taşımak için elimden geleni yapmaya odaklandım" sözleriyle, yeni kontrat görüşmelerini başlatmayı reddetti.

Süreci yakından takip eden Galatasaray da, devre arasında uygun bir bonservis bedeliyle işi bitirmek istiyor. Aksi takdirde tecrübeli futbolcu sezon sonunda boşa çıkacak

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)