comScore

Göztepe - Altay maçında olaylar!

27 Kasım 2022, Pazar 19:42
Göztepe - Altay maçında olaylar!

TFF 1. Lig'de Göztepe - Altay derbisinde olaylar çıktı. Altay kalecisi Ozan'a bir taraftar korner direğiyle vurdu.  

FutbolArena - TFF 1. Lig'de oynanan Göztepe - Altay derbisinin ilk yarısı çıkan olaylar nedeniyle durdu. 

Tribünde yaşanan olayların ardından bir taraftar rahatsızlık yaşadı. Sahaya ambulans girdi ve oyun durdu. Altay tribünlerinden Göztepe tribünlerine fişek atılması sonrasında Göztepeli bazı taraftarlar yaralandı ve bunun üzerine sahaya ambulans geldi. 
Bu esnada ambulansın başında bazı futbolcular beklerken sahaya giren bir taraftar, Altay kalecisi Ozan'a elindeki sopayla vurdu. Sonrasında güvenlik güçleri müdahale etti. 

Yaşanan olayların ardından hakemler ve takımlar soyunma odasına gitti. 

OZAN EVRİM HASTANEYE KALDIRILDI

ltay kalecisi Ozan Evrim'e ilk müdahale saha içinde yapıldı. Kanaması uzun sürdü Saha içindeki müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Ozan Evrim'in bilinci açık durumda

TFF'DEN AÇIKLAMA

İzmir'de Göztepe ile Altay arasında oynanan TFF 1. Lig karşılaşmasında yaşanan olayları ve Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz.

İzmir'in rekabet içindeki iki güzide kulübünün futbol sahasındaki mücadelesinin bir şölene dönüşmesi beklenirken; Fair Play ruhundan ve sporun birleştirici kültüründen nasibini almamış saldırganların, insan hayatını tehlikeye atan bu tip davranışları kesinlikle kabul edilemez. 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, olaydan hemen sonra iki kulübün başkanlarını arayarak bilgi almış, Göztepe ve Altay camialarına geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Yaşanan olaylar nedeniyle ertelenen karşılaşmada, bazı futbolseverlerin atılan işaret fişeği nedeniyle yaralanmış olmasının derin üzüntüsü içindeyiz. Yaralanan futbolseverlere acil şifalar dilerken, sahaya giren saldırganın şiddetine maruz kalan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e de geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz. 

Göztepe - Altay karşılaşmasıyla ilgili gerekli işlemler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın adli sürecinin de takipçisi olacağız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.TFF 1. Lig Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!