comScore

Golden Boy listesinde 3 Türk futbolcu

01 Temmuz 2018, Pazar 18:10
Golden Boy listesinde 3 Türk futbolcu

İtalyan spor gazetesi Tuttosport tarafından her yıl düzenlenen 'Golden Boy' ödülü listesi açıklandı. 'Golden Boy' ödülü listesinde 3 Türk futbolcu da kendine yer buldu.

FutbolArena - 2003 yılında İtalyan spor gazetesi Tuttosport tarafından kurulan Avrupa'daki genç oyunculara verilen golden boy ödülü için adaylar açıklandı. Tuttosport yayınladığı listede bu yıl Golden Boy ödülüne aday olan futbolcuları sıraladı. Listede 3 tanıdık isim de yer aldı.


2018 Golden Boy ödülü sahibi belli oldu mu?


Her yıl İtalyan spor gazetesi Tuttosport tarafından düzenlenen Golden Boy ödülü bu yılda gerçekleştirilecek. Tuttosport tarafından açıklanan listede Golden Boy ödülüne aday olan isimler açıklandı. Listede bir çok genç yıldız adayı bulunurken listede 3 Türk futbolcu da kendine yer buldu.

ABDÜLKADİR ÖMÜR DE LİSTEDE
Tuttosport'un açıkladığı Golden Boy listesinde Trabzonspor forması altında Spor Toto Süper Lig'de göstermiş olduğu performans ile Avrupada bir çok önemli kulübün dikkatini çeken Abdülkadir Ömür, Badou Ndiaye transferi anlaşması ile dönemin başkanı Dursun Özbek tarafından Osmanlıspor'a verilen Barış Zeren ve Marsilya alt yapısında forma giyen Yusuf Sarı da yer aldı.

Ödülü daha önce Sergio Agüero, Wayne Rooney, Mario Götze, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo gibi önemli Dünya yıldızları kazanmıştı. 


GOLDEN BOY ÖDÜLÜ İÇİN OY KULLANMAK İÇİN TIKLAYIN


İŞTE DETAYLI LİSTE:


Golden Boy ödülü nedir? 


Golden Boy, spor yazarları tarafından Avrupa'daki genç oyunculara verilen bir ödüldür. 2003 yılında İtalyan spor gazetesi Tuttosport tarafından kurulmuştur. Ödüle aday olan futbolcular 21 yaşın altında ve Avrupa'da üst düzey oynamak zorundadır.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"