comScore

Göksel Gümüşdağ'dan '2 dakika' açıklaması - Süper Lig Haberleri

26 Nisan 2016, Salı 12:21
Göksel Gümüşdağ'dan '2 dakika' açıklaması - Süper Lig Haberleri

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, maçların 2 dakika geç başlatılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara tepki göstermek için maçların iki dakika geç başlatılması ile ilgili karar almıştı. Bugün de yazılı bir açıklama yayımlayan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ tüm futbol camiasından bu kararın desteklenmesini istedi. Göksel Gümüşdağ "2 dakika düşün" başlığı ile yayımladığı yazılı açıklama şu şekilde:

"Önümüzdeki hafta maçlarını 2 dakika geç başlatma kararımızı etkisiz bir protesto zanneden tüm futbol paydaşlarından ve özellikle de spor medyasından bir ricamız var:
Acele hüküm vermeyin. Aksine destek olun. Bu kararla birlikte "2 dakika düşün" başlığı altında bir kampanya başlatıyoruz. Bu vesileyle sahadaki rekabetin teröre ve düşmanlığa dönüşmesini engellemek için herkesi 2 dakika için düşünmeye davet ediyoruz.
 
262983-haber

Biz bu hareketi Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş ile ortak başlattık. Spora, topluma, hakemlere futbolun tüm değerlerine gösterilmesi gereken saygıyı hatırlatabilmek için ortak bir zihniyet ile, tek vücut olduk.

31. hafta maçları, 2 dakika geç başlarken, bu mesajı ekranlarda da, stat anonslarında da, oyuncuların sahadaki dizilişlerinde de, sosyal medyada da var gücümüzle tüm Türkiye'ye hatırlatıyor olacağız.
"2 dakika düşün" önerimiz, sadece sahaya girip hakeme saldıran 17 yaşındaki bir çocuğa yönelik değil. Bizi bu noktaya getiren herkese ve her şey istediği sonucu alamayınca kendini kaybedip Türk futbolunu zedeleyen her söyleme. Sinirlerine hakim olamayan yöneticiye, halkı kışkırtan tribün liderine, provokasyoncuya, haddini aşan yorumcuya, profesyonel olması gerekirken öfkesine yenilen oyuncuya, kısacası bugün geldiğimiz noktaya bizi getiren herkese...

Dolayısıyla futbolu seven herkesi 2 dakika düşünmeye davet ediyoruz. Futbola saygıya davet ediyoruz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"