comScore

FutbolArena TV

Gökhan Akkan: "Anadolu'dan şampiyon çıkmasını isterim"

10 Ocak 2020, Cuma 13:36

Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Çaykur Rizespor'da milli kaleci Gökhan Akkan, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Geçen seneki performansları ile bu sezonki performanslarını kıyaslayan Gökhan Akkan, "Geçen sezon 12 puan ile çok düşük bir puanla ligi bitirmiştik. Bu sene lige başlarken de bunun bilincindeydik. Bunun tekrarlanmaması için uğraşıyoruz. Bu neticede de 20 puan topladık. Bu bizim için yeterli değil. Geçen seneye bakarsak kötü bir puan değil" şeklinde konuştu.

"ANADOLU'DAN ŞAMPİYON ÇIKMASINI İSTERİM"

Ligin bu sene enteresan gittiğini vurgulayan Akkan, "Bu sene enteresan bir lig oluyor. Örneğin; Sivasspor, ilk yarıyı lider bitirdiler. Diğer İstanbul takımlarına baktığımız zaman zorlandığını gördük, herkesin kafa kafaya oynadığını ve ligde kolay bir maç olmadığını gördük. Ben Anadolu'dan bir şampiyon çıkmasını isterim. Bunu zaman gösterecek, uzun bir maraton, nasıl olur nasıl biter hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

"İSMİMİN BÜYÜK VE AVRUPA'DAKİ TAKIMLARLA ANILMASI MUTLULUK VERİYOR"

Teknik direktör İsmail Kartal'ın oyuncu ilişkilerinin iyi olduğunu belirten Gökhan Akkan, "İsmail hoca cana yakın bir insan. Okan hoca da çok cana yakındı. İsmail hoca da düzgün bir karakter, oyuncu diyaloğu çok iyidir. Hoca bakımından bir sıkıntımız yok. İsmail hoca ile de uyumumuz çok iyi oldu ve neticesinde aldığımız puanlar ortada" dedi. Adının büyük takımlar ve Avrupa ekipleriyle anılması konusunda ise 25 yaşındaki kaleci, "Tabii ki bu bize mutluluk veriyor. Çünkü transferde büyük takımlar ve Avrupa'daki takımlarla anılması, bu bir şeyleri doğru yaptığın anlamına gelir. Biz de biliriz ki doğru yoldayız ve bu bizi mutlu eder" ifadelerini kullandı.

"AVRUPA'DA OYNAMAK İSTİYORUM"

Hedefinde Avrupa'da oynamak olduğunu söyleyen genç file bekçisi, "Ben de olursa Avrupa olmasını istiyorum. Kendimi oraya göre yetiştirip orayı hedefleyerek oynuyorum. Avrupa'da oynamak için yaşım müsait. Bu kısmettir, ne zaman ne olacağı belli olmaz. Avrupa diye hedefleriz, olmayabilir de. Olmazsa da futbola küsecek halimiz yok. Hedeflerimiz doğrultusunda tabii ki Avrupa'da oynamak istiyorum. İnşallah nasip olur" dedi.

"MURİÇ'İ YAKINDAN TANIYORUM, İYİ BİR GOLCÜ"

Gol krallığı yarışındaki isimlerin oldukça kaliteli olduğunu belirten Akkan, "Oyuncuları bireysel olarak 'bu iyidir, bu kötüdür' diye değerlendirmek haddime değil. Süper Lig'de oynayacak oyuncular kendini kanıtlamış, bir yerlerden gelmiş önemli oyuncular. Biz şu oyuncu kötü filan dersek haddimizi aşmış oluruz. Vedat ile çok yakından oynadığım için biliyorum, iyi bir golcü. Alanyaspor'da Papiss Cisse var. Burak Yılmaz çok iyi bir golcü. Buna benzer sayamadıklarımız olur, Adis Jahovic var. Bu seneki gol sayılarında da denge olduğu için tüm oyuncular kaliteli ve değerli" şeklinde konuştu.

Rizespor Videoları