comScore

Glasgow Rangers Glasgow Rangers

Rıdvan Yılmaz: "Celtic derbisini sabırsızlıkla bekliyorum"

04 Ağustos 2022, Perşembe 19:15
Rıdvan Yılmaz:

Gazeteci Alp Ulagay, Rangers'ın yeni transferi Rıdvan Yılmaz'ın basın toplantısını FutbolArena okuyucuları için derledi.

FutbolArena - Beşiktaş'tan İskoçya'nın köklü kulübü Rangers'a transfer olan Rıdvan Yılmaz bugün ilk kez medyanın karşısına çıktı. Rıdvan, Rangers'taki gelenekle ilgili olarak Tugay Kerimoğlu'yla görüştüğünü, teknik direktör Van Bronckhorst'un da eski bir sol bek olmasının kendisine fayda sağlayacağını söyledi.

"İDMAN TEMPOSU TÜRKİYE'DEN YUKARIDA"
"Burada idman sahası ve tesisler çok iyi. Soyunma odasındaki hava aynı. Büyük bir fark göremedim. İdman temposunun ve oyunun ise Türkiye'den biraz daha yukarıda olduğunu söyleyebilirim. Rangers'ın büyüklüğünü şehre daha ilk girdiğim anda hissettim. Ibrox eski ama büyüleyici bir stat. Türkiye'de çok büyük bir kulüpte oynadım. Burada da öyle bir kulüpteyim. Bunun tadını çıkarmaya çalışacağım.”

"AMACIM KUPALAR KAZANMAK"
"Burada amacım Rangers'la sezonu en iyi şekilde götürmek, önce Şampiyonlar Ligi'ne kalmak ve kupalar kazanmak. Sonra da buradan daha büyük takımlara gitmek bir hedefim de var. Tüm genç futbolcuların hayalleri vardır. Emirhan'ın da Torino'da iyi işler yapacağına eminim. Avrupa'da başarıl olmak ikimizin de hayaliydi."

"CELTIC DERBİSİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM"

"Türkiye'de genç yaşta çok büyük derbilere çıktım. Derbilerin havası geçekten başka türlü oluyor. Burada da Celtic-Rangers derbisi var. Bu maçı sabırsızlıkla bekliyorum. O maçta iyi işi çıkarmayı ümit ediyorum."

"RANGERS'A KATACAKLARIM VAR"

"Öncelikle futbol aklımın ön planda olduğunu düşünüyorum. Sezgilerimin, tekniğimin iyi olduğunu düşünüyorum. Buraya zaten son derece fit geldim. Geldiğimden beri de tüm idmanlara katıldım. Hiçbir idmanı kaçırmadım."

"TUGAY KERİMOĞLU NASİHATLAR VERDİ"

"Tugay Kerimoğlu bana Rangers'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu anlattı. Bana verdiği en iyi nasihat kendimi burada inanılmaz şekilde geliştirebileceğimi söylemesiydi. Özellikle kuvvet anlamında gelişebileceğimi anlattı. Aynı zamanda Rangers taraftarının ne kadar tutkulu olduğunu da anlattı bana.”

"HOCAMIZIN ESKİ BİR SOL BEK OLMASI FAYDALI OLACAK"

"Hocamız Giovanni Van Bronckorst'un da eski bir sol bek olması bana çok faydalı olacak. Buraya gelmeden önce benden faydalanmak istediği yönlerimi bana aktardı. Ondan çok şey öğrenip kendimi geliştireceğime eminim.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE İKİ KATINI OYNAMANIZ LAZIM"

"Salı günü çok önemli bir eleme maçı oynayacağız. Taraftarın desteğiyle iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Geçen yıl Beşiktaş'la zorlu bir gruptaydık. Bazı Şampiyonlar Ligi maçlarına çıktım. Ama çok zorlu bir lig. Orada gerekenin belki performansınızı iki katına çıkarmanız gerekiyor.
Benden önce hangi oyuncuların Rangers'tan daha büyük liglere gittiğini bilmiyorum ama benden önce mevkiimde oynayan oyuncunun gittiğini biliyorum. Umarım ben de ileride para kazandırarak buradan ayrılırım."

Haber - Alp Ulagay

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!