comScore
1 / 7

Erman Toroğlu canlı yayında açıkladı! "Hem penaltı hem de kırmızı kartın nedeni..."

FutbolArena - Fotomaç yazarı Erman Toroğlu, Galatasaray - Konyaspor maçındaki hakem kararlarını değerlendirdi.

2 / 7
Ceza alanı içinde bir ikili pozisyon. Galatasaraylı oyuncu, Konyasporlu oyuncunun sol tarafından geliyor. Tereyağından çeker gibi topu çekiyor.
3 / 7
Konyasporlu oyuncu, G.Saraylı oyuncunun kaval kemiğine basıp yerde kıvranıyor. Hakem de buna penaltı çalıyor. İyi güzel de pozisyonun en az 3 kamerayla ters açılarla görüntüleri VAR’ın önüne geliyor. VAR ile konuşuyorlar. O kadar uzun konuşuyorlar ki onu çözemedim.
4 / 7
Madem bir penaltı şüphesi var, yani potansiyel bir penaltı şüphesi var ikaz edip hakeme lütfedip pozisyonu görmesini istemesi lazımdı.
5 / 7
Ben bir restoranda yemek yiyordum: Millet bana döndü. Dedim ki VAR’ın cümlesiyle hakem gider, penaltıyı iptal eder, kırmızıyı da kaldırır. Neredeyse 3 dakika konuşuyorlar ve penaltı atılıyor.
6 / 7
Şimdi burada 10 dakika çay molası verelim. Bakınız TFF ile sorun yaşayarak ayrılan Fatih Terim’in intikam yemeğini bazı kesimler soğuk soğuk yiyorlar. Ne derler?
İntikam soğuk yenen bir yemektir. Çünkü bu pozisyonda hem penaltı hem kırmızı, giden 2 puan. G.Saray hak etmedi. Ama adamlar maçı bitiriyorlar. Sen olmayan
7 / 7
bir penaltıyı verip, olmayan bir kırmızıyı gösteriyorsun.
Sahada hakem var, televizyonun başında VAR ile AVAR var. Sonunda aklıma şu parça geliyor. Bizim gençliğimizin parçası. Avaramu.
Naynaynay...