comScore

Giresunspor'un 40 yıllık Süper Lig hasreti bitecek mi? - PTT 1. Lig Haberleri

04 Mayıs 2016, Çarşamba 17:59
Giresunspor'un 40 yıllık Süper Lig hasreti bitecek mi? - PTT 1. Lig Haberleri

Giresunspor Kulübü Başkanı Mustafa Bozbağ, PTT 1. Lig'de play-off'a katılıp şampiyon olarak 40 yıllık Süper Lig hasretini bitirmek istediklerini söyledi.

PTT 1. Lig'de 49 puanla 5. sırada yer alan Giresunspor'da başkan Mustafa Bozbağ, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, play-off için kalan 2 haftada bir galibiyetin kendilerine yeteceğini ifade etti.

Giresunspor'un kamuoyunu şaşırtacak bir konuma geldiğini belirten Bozbağ, "Kulübün hem borcunu azaltması hem de ligde kendisinden daha fazla bütçeye sahip takımların üzerinde olması güzel." dedi. 

 

13615-resim


Mustafa Bozdağ: "Giresunspor bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün mutlaka Süper Lig'e çıkar"


Bu gidişatı devam ettireceklerine inandığını kaydeden Bozbağ, "Bu kulübün Süper Lig için 40 yıllık bir özlemi var. Buna çok yaklaştık, en azından bunu yakalama fırsatı yakaladık. Diğer takımlar nasıl savaşıyorsa Giresunspor da savaşacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresunspor'un Süper Lig'e yükselmesinin, kente çok şey katacağını anlatan Bozbağ, "Çıkamazsa da sonu olmaz. Giresunspor'un eski günleri artık bitti, artık bir mali yapı oluştu. Giresunspor'a gelen bundan sonra sigorta ve vergi borcu yapamayacak. Kulübü doğru yönetirseniz bu kulüp bugün çıkmazsa yarın, yarın çıkmazsa da öbür gün mutlaka Süper Lig'e çıkar. Yeter ki doğru yönetilsin." şeklinde konuştu.

Bozbağ, futbolda şike davasıyla ilgili sürece müdahil olup olmayacakları yönündeki soruya verdiği cevapta, kararın ardından maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti.

Öte yandan Giresunspor, o zamanki adı 1. Lig olan Süper Lig'de en son 1976-1977 sezonunda mücadele etmişti.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!