comScore

FutbolArena TV

Giresunspor'da Transfer Çalışmaları Ne Durumda? Hakan Kutlu | Özel Röportaj

05 Ocak 2020, Pazar 00:01

Giresunspor, TFF 1. Lig'de yakaladığı ivmeyi sürdürmek için Antalya kampında çalışmalara başladı. Giresunspor teknik direktörü Hakan Kutlu, ara transfer dönemini ve takımın son durumu hakkında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. Hakan Kutlu, "Transfer ihtiyacımız var, ligin ilk yarısını istediğimiz yerde bitiremedik." ifadelerini kullandı.
Giresunspor transfer yapacak mı?

"Transfer ihtiyacımız var, ligin ilk yarısını aslında istediğimiz yerde bitiremedik. Giresunspor biz göreve geldiğimizde ligin sonuncu takımıydı. 4 maçta 3 mağlubiyet ve 1 beraberliği vardı. Bizle iyi bir ivme yakalamamıza rağmen, istediğimiz yerde bitiremedik. En kötü ilk 6 içerisinde olup, sezon sonu Süper Lig'e çıkmayı hedefleyen bir takım kurulmuştu. 4. haftadan sonra iyi bir ivme yakaladık. Genele bakıldığında istenildiği gibi değil. Burada inşallah güzel bir kamp dönemi geçireceğiz. 2-3 transfer yapabilirsek, hem alternatif ve doğrudan katkı sağlayacak oyuncu ihtiyacımız var. Transferler aramıza katılırsa ligin ikinci yarısını en kötü play-off içerisinde tamamlayacağını düşünüyorum."

"İLK 2'Yİ KOVALAYACAĞIZ"

"Ben hep play-off diyorum ama bu ligde takımların iniş ve çıkışları çok fazla olabiliyor. Ligin ikinci yarısında düşüşe geçen takımlar oldu. Öncelikli hedefimiz ilk 6 içerisine girebilmek. Oraya girdikten sonra, ligin ilk 2'sini kovalayacağız. İlk 6 içerisinde tamamlarsak da ben oyuncularımın kalitesine güveniyorum. Şampiyonluk yaşamış ve play-off oynamış oyuncularımız bize avantaj sağlayacaktır."

"DAHA FAZLA TAKTİKSEL ÇALIŞMA YAPACAĞIZ"

"Devre arası kamplarında takımın ihtiyacına göre sistem uyguluyorsunuz. Geride görüyorsanız taktik ve teknik konulara eğiliyorsunuz. Fiziksel sıkıntıları gideriyorsunuz. Biz göreve geldikten sonra fiziksel açıdan çok aşama kaydettiğimizi düşünüyorum. Daha fazla taktiksel çalışmalar yapacağız. Birbirimizi daha iyi tanıyacağız."

"FUTBOLU SAVUNMA YAPMADAN DÜŞÜNMEK İMKANSIZ"

Sergen Yalçın'ın "Biz keyif veren oyun oynamak istiyoruz ama bu iş böyle olmuyor. Artık biz de savunma oyunu oynayacağız. Türkiye'de başka bir şey oynanmıyor" açıklamasını değerlendiren Hakan Kutlu, "Katıldığım ve katılmadığım yanlar var. İşin keyif veren yanı sadece hücum etmek değil. Dünya futboluna bakıldığında da bu böyle zaten. Belli bir taktik disiplinde savunma da keyif verebilir. Savunma güvenliğini elden bırakırsanız keyiften çıkıp git gel oyununa dönüşüyor. Dünyada artık böyle bir şey kalmadı. İşin doğrusu hem hücum hem de savunmaya doğru yapabilmek. Futbol oyununu savunma yapmadan düşünmek imkansız." dedi.

Giresunspor Videoları