comScore

Giresunspor Giresunspor

Yılmaz Vural'dan flaş Fatih Terim sözleri: 'Onun yaptığı işi...'

27 Şubat 2018, Salı 23:12
Yılmaz Vural'dan flaş Fatih Terim sözleri: 'Onun yaptığı işi...'

Yılmaz Vural, TRT Spor Basın Tribünü programında Fatih Terim'den kariyerine, Fenerbahçe itirafından, Giresunspor'dan neden ayrıldığına kadar birçok konu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Son olarak Giresunspor'u çalıştırdıktan sonra görevinden ayrılan Yılmaz Vural, TRT Spor Basın Tribünü programına konuk olarak yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

"FATİH TERİM İYİ EKİP KURAMADI"
Fatih Terim iyi bir ekip kuramadı. Fatih Terim'e verilen yetki futbolu dizayn etmek içindi. Ben para pul istemeden yardım istedim ama sonra bir anda ses kedildi. Bu kadar bilgi birikime sahibim ama kimse faydalanmıyor. 


Yılmaz Vural Giresunspor'dan neden ayrıldı?


Giresunspor tamamen oyuncuya teslim olmuş durumda. Hocayı yolladınız, o zaman Ümraniye'yi neden yenemediniz? Genel olarak oyuncular da alınmasın. Süper Lig'de barınamayan oyuncular Spor Toto 1. Lig'e geliyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Yabancı oyuncular göndermeye çalışıyor. Sen kimsin ki beni gönderiyorsun?"

Giresunspor'un tamamen oyuncuya teslim olduğunu söyleyen Yılmaz Vural, "Hocayı yolladınız, o zaman Ümraniye'yi neden yenemediniz? Genel olarak oyuncular da alınmasın. Süper Lig'de barınamayan oyuncular Spor Toto 1. Lig'e geliyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Yabancı oyuncular göndermeye çalışıyor. Sen kimsin ki beni gönderiyorsun?" ifadelerini kullandı. 

Öte yandan Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ, Yılmaz Vural'ın bu sözlerinin ardından TRT Spor canlı yayına bağlanarak, "Hocamın oyuncular ile söyledikleri farklı, yönetimimiz ve şahsım ile söyledikleri farklı. Çok medeni bir şekilde hoca ile anlaştık. Talihsiz bir 15 gün geçirdik. 15 gün içerisinde bir tane bile olumlu Giresun cümlesi duyamadık. Tesisler, sahalar hiç iyi bir duymadık. Giresunspor her şeyi yerine getirmiştir. Giresunspor ile ilgili haddini aştı. Ben bu camiayı teslim ediyorum. Giresunspor'u yargılama gibi bir gündem oldu." diye konuştu. 

YILMAZ VURAL'DAN FENERBAHÇE İTİRAFI

Fenerbahçe'de Ali Şen döneminde iki kez gece antrenör oldum. Sabah oldu ve iş bozuldu. Galatasaray'da Hagi dönemi Ergun ağabey aradı ve 'Hocamız sensin.' dedi. Toplantıdan sonra Hagi ile devam ettiler. Beşiktaş'tan resmi bir şey gelmedi. Biz o takımlarda gol kralı ve imparator olamadık. İnsanlar bizi istiyor."

"FATİH TERİM ELAZIĞSPOR'U ŞAMPİYON YAPSIN DA GÖREYİM"

Türkiye'de oyunla kazanan kaç takım var? Herkes oyuncuyla kazanıyor. İyi oyuncun varsa, iyi antrenör oluyorsun. Türkiye'deki sistem teknik direktör yetiştirmiyor. Fatih Terim diyorsunuz. Fatih Terim çalıştırsın bakayım Elazığspor'u da Türkiye şampiyonu yapsın. Hadi göreyim! Ne kadar ekmek, o kadar köfte. O kadar kolaysa gelsin çalıştırsın, göreyim. Fatih Terim'in çalıştığı iki takım var. Biri Galatasaray, diğeri milli takım. Göztepe ve Ankaragücü'nde ne yaptı? Şampiyon mu oldu oralarda? Göztepe'de 3 ay kaldı, Ankaragücü'nde ligde zor kaldı takım. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.