comScore

Galatasaray Galatasaray

'Gidip ölmüş kariyerinin sonunda olan isimleri alıyorlar'

25 Şubat 2017, Cumartesi 13:12
'Gidip ölmüş kariyerinin sonunda olan isimleri alıyorlar'

Galatasaray'ın eski futbolcularından Ümit Karan, FutbolArena'ya özel bir röportaj verdi.

FutbolArena Röportaj - Eski Galatasaraylı futbolcu Ümit Karan, FutbolArena'ya verdiği röportajda, 16 dakikalık şampiyonluk bekleyişine, yabancı sınırına ve Pazartesi günü Galatasaray'la Beşiktaş arasında oynanacak derbiye de değindi.

O 16 DAKİKA 16 YIL GİBİ GEÇTİ
Galatasaray için özel bir şampiyonluktu 16 dakika bekleyiş ve 2009 şampiyonluğu... Anlatabilir misin?

Çapraz bağlarım kopmuştu. O sezon 19 gol atmıştım. Sahaya sekerek indim. O 16 dakika bana 16 yıl gibi geldi. Bunu net söylüyorum. Zaman geçmiyordu. Saniye saniye saydık neredeyse. Ama mutlu sonu çok iyiydi.

KARİYERİNİN SONUNDAKİ ADAMLARI GETİRİYORLAR

Yabancı sınırlamasının 14'e çıkması sence yerli futbolcu kalitesini düşürdü mü?

“Ben bu olayı çözemiyorum. Yabancı sınırlaması kalksa ne olur, kalkmasa ne olur. Takımlar 3 tane yabancı oynatıyor. Yabancı sınırı kalkmadı.  Bana 3 tane kaliteli yabancı futbolcu saysanıza Türkiye Ligi'nde. O zaman ne olacak. Git, Afrika'dan oyuncu al kendin yetiştir. Ucuz maliyetli olur. Gidip ölmüş kariyerinin sonunda olan isimleri alıyorlar. O zaman bir beklentiniz olmayacak.”

GALATASARAY'IN NE YAPACAĞINI VALLAHİ BİLMİYORUM
 

Galatasaray'ın, Beşiktaş'ı yenmesi için ne yapması gerekli?


“Vallahi bilmiyorum. Şu an bu kadronun nasıl sahaya çıkacağını da bilmiyorum. Çok formsuz bir Galatasaray, çok formda bir Beşiktaş ile oynayacak. Galatasaray'ın işi çok zor. Galatasaray'ın çok net şekilde seyirci desteğine ihtiyacı var bir kere. Seyircinin Galatasaray takımını itmesi gerekiyor.”

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"