comScore

Gheorghe Hagi UEFA'ya savaş açtı: 'Yaptıkları ayrımcılık'

11 Kasım 2018, Pazar 01:05
Gheorghe Hagi UEFA'ya savaş açtı: 'Yaptıkları ayrımcılık'

Viitorul Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, UEFA'ya isyan etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Romanya Ligi'nde Viitorul takımını çalıştıran Hagi, UEFA'nın kurallarına ve özellikle Doğu Avrupa ülkelerindeki kulüpleri dışladığı gerkeçesiyle resmen isyan etti. Rumen basınına konuşan Gheorghe Hagi'nin sözleri şu şekilde:

"UEFA'NIN YAPTIĞI AYRIMCILIK"
UEFA'nın yaptığı resmen ayrımcılık. Oyuncuları yetiştiren biziz. Biz de AB üyesiyiz. Şampiyonlar Ligi kazandık. Ancak diğerleri 500 milyon euro para alırken, bize 40-50 milyon dahi verilmiyor. Bu büyük bir ayrımcılık."

"RESMEN KENARA ATILDIK"

Bizi dışladıklarını görüyorum. UEFA'nun kuralları bize karşı büyük bir ayrımcılık gösteriyor. Ne zaman isterlerse yüzleşmeye hazırım. Resmen kenara katıldık. Bir sürü eleme turu oynuyoruz. Buna cidden dayanamıyorum. Bu konuda birlik olmak zorundayız. 

"BİZ FAKİR DEĞİLİZ"
UEFA'nın Doğu Avrupa ve bu civardaki ülkelere karşı ayrımcılık yaptığını söyleyen Hagi, "Biz fakir değiliz. Biz 5. dünya ülkesi de değiliz. Harika gençlerimiz var ve oyuncular yetiştiriyoruz. Bu konuda birlik olmalıyız. Biz oyuncu üretiyoruz ama parayı zenginler alıyor. Eğer bu şekilde bir ayrımcılık olacaksa biz niye AB ve UEFA'nın bir parçasıyız?Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.