comScore

Gezi Parkı nerede? Gezi Parkı'nda ne oldu? Gezi Parkı nasıl başladı, neler yaşandı?

28 Mayıs 2018, Pazartesi 11:19
Gezi Parkı nerede? Gezi Parkı'nda ne oldu? Gezi Parkı nasıl başladı, neler yaşandı?

Gezi Parkı 5. yıl dönümünde. 5 yıl önce 213 yılında yaşanan Gezi Parkı'nda neler yaşandı? Gezi Parkı'nda kaç vatandaşımız hayatını kaybetti? Gezi olayları niçin başladı? Taksim Gezi Parkı olayları hakkında tüm bilgiler haberimizde. 

FutbolArena - Gezi Parkı olaylarının 5. yılında sosyal medyada gezi parkı ile ilgili yüz binlerce tweet atıldı. Gezi Parkı'nda neler yaşandı. Taksim Gezi Parkı'nda kaç kişi hayatını kaybetti? Gezi Parkı 5. yılına girdi. 2013 yılında yaşanan Gezi Parkı ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.


Taksim Gezi Parkı'nda kaç kişi hayatını kaybetti?


Takvim Gezi Parkı'nda ağaç kesimini önlemek amacı ile başlatılan protesto ülke genelinde büyük bir toplumsal kalkışmaya dönüştü. 2013 yılında başlayan bu olayda 8 kişi hayatını kaybetti onlarca kişi yaralandı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında binlerce vatandaş sokağa dökülmüş polis ve asker ile karşı karşıya gelmişti. Büyük olayların yaşandığı Gezi Parkı eylemlerinden sonra hükümet Gezi Parkındaki ağaçları kesmekten vazgeçmişti.


Gezi olayları nasıl başladı?


Gezi Parkı'nın üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen yaşananlar halen dün gibi hafızalarda. Eylemin 5. yıl dönümü nedeni ile yüz binlerce twitter kullanıcısı #Gezi5Yaşında hastag'ı ile o gün yaşananları TBT yapıyor.


Gezi Parkı nerede? Gezi Parkı haritası


Semt/Mahalle olarak Gümüşsuyu Mh. ve Beyoğlu ilçesine bağlıdır. Taksim Gezi Parkı haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Taksim Gezi Parkı posta kodu 34437. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 83 metredir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"