comScore

Barcelona Barcelona

Gerard Pique: 'Messi'nin ayrılığı babamız ölmüş gibi olacak'

14 Ekim 2016, Cuma 16:21
Gerard Pique: 'Messi'nin ayrılığı babamız ölmüş gibi olacak'

Barcelona'lı Pique, futbolu bıraktıktan sonra ne yapacağı ve takım arkadaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler – Barcelona'nın yıldız futbolcusu Pique son yıllarda saha dışı davranışlarıyla da ülke gündeminde. Katalan milliyetçiliği nedeniyle eleştirilen tecrübeli futbolcu, 2018 Dünya Kupası sonrasında milli takımı bırakacağını açıklamıştı.
 
"BAŞKAN OLMAK İSTERİM"

Pique, İspanya'da TV3 kanalındaki bir programda çeşitli konularda önemli açıklamalarda bulundu. Futbolu bıraktıktan sonra başkan olmak istediğini ifade eden Pique: “Futbol hayatım bittikten sonra tabii ki Barcelona kulübünün başkanı olmak isterim. Kendimi bir antrenör olarak görmüyorum, o işi yapabileceğimi düşünmüyorum. Benim için eğlenceli olmaz. Ama kendimi bir başkan olarak görebiliyorum. Bence zaten bir futbolcunun kariyeri sona erdiğinde mantıklı olan bir sonraki adım kulüp başkanlığıdır. En azından ben böyle düşünüyorum.”
 
"BABAMIZ ÖLMÜŞ GİBİ OLUR"
Messi ve Ronaldo hakkında da açıklamalarda bulunan Pique: “Ronaldo ile iyi bir ilişkimiz var. Manchester United'dayken, en iyi 3-4 arkadaşımdan birisiydi. Cristiano doğuştan yarışmacı, bir makine. Her gün daha iyi bir oyuncu olmak için uğraşan, çalışan bir futbolcu. Hep daha iyisi olabilme konusunda Ronaldo kadar istekli bir oyuncu daha yok. Tarihin en iyi futbolcularından birisi. Messi ise tamamen özel, sıra dışı bir oyuncu. Bir gün Messi futbolu bıraktığında babamız ölmüş gibi olacak, artık yalnız kalacağız ve bu tabii ki zor olacak. Messi gittiğinde son yıllarda gösterdiğimiz kazanma alışkanlığı da gitmiş olacak. Bizi zor bir durumda bırakacak. Ama zaten futbol böyle bir şey.” ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.