comScore

Manchester United Manchester United

Gennaro Gattuso'nun gözü Manchester United'ta - Premier Lig Haberleri

09 Mart 2016, Çarşamba 23:25
Gennaro Gattuso'nun gözü Manchester United'ta - Premier Lig Haberleri

Milan'ın unutulmaz ismi Gennaro Gattuso teknik direktörlük için gözünü Manchester United'a dikti

FutbolArena - Manchester United'tan gelebilecek bir teklifi hemen yarın kabul edeceğini söyleyen Gennaro Gattuso, Sir Alex Ferguson'un da kendisine herzaman saygı duyduğunu söyledi.

 

Gennaro Gattuso, Manchester United'a Teknik Direktör mü olacak?

 

Milan'ın unutulmaz ortasaha oyuncusu Gattuso Premier Ligi sevdiğini söyledi. İtalya Ligi'nde taktiğin daha çok ön plana çıktığını söyleyen Gattuso, "İngiltere'de ise fiziğe daha çok önem veriliyor, İngiltere'de futbolcuların daha güçlü bacakları var" şeklinde konuştu. 

 

Gennaro Gattuso'nun teknik direktörlük kariyeri

 

Milan'dan sonra bir sezon İsviçre'nin Sion takımında oynayıp futbolu bırakan Gattuso, ardından bu takımda 4 maç teknik direktörlük yaptı ve yalnızca kupada bir galibiyet alabildi. Ardından İtalya Serie B'de Palermo'yu çalıştıran Gattuso burada da sadece 8 maça çıkabildi ve aldığı 4 mağlubiyetten sonra görevine son verildi. 2014-2015 sezonunda Yunanistan'ın OFİ takımını çalıştıran Gattuso, bu kulüpte de 17 maça çıkabildi ve 9 mağlubiyet 5 galibiyet ve 3 puanla Yunanistan'da da başarısız oldu. Yunanistan'dan sonra tekrar İtalya Serie B'ye dönen Gattuso AC Pisa takımının başına geçti ve burada nihayet başarılı oldu. Ligde 2. sırada bulunan Pisa'da 1.93 puan ortalaması yakalayan Gattuso takımını Serie A'ya çıkarmak istiyor


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"