comScore

Galatasaray Galatasaray

Gençlerbirliği'nden Ahmet Çalık ve Galatasaray transferi açıklaması

07 Ocak 2017, Cumartesi 21:03
Gençlerbirliği'nden Ahmet Çalık ve Galatasaray transferi açıklaması

Galatasaray'ın Ahmet Çalık ısrarı devam ediyor. Gençlerbirliği cephesi “Galatasaray şartlarımıza evet derse Ahmet'i alırlar” dedi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın kadrosunu katmak istediği Ahmet Çalık için yapılan görüşmelerden henüz olumlu sonuç çıkmadı. Ahmet Çalık'a karşılık 5 milyon Euro isteyen Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, indirime gitti ancak taraftar yine de anlaşamadı.
 

Ahmet Çalık, Galatasaray'a transfer olacak mı?


Bugün Antalya'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Sportif AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, “Ahmet Çalık için 2 milyon Euro teklif yaptık. Top Gençlerbirliği'nde. Onlar da biraz indiler. Belki arada buluşuruz” dedi. 

KOÇ: GALATASARAY EVET DERSE OLUR 
Nazifoğlu'nun bu açıklamasının ardından FutbolArena'ya konuşan Gençlerbirliği Basın ve Medyadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Koç, “İlhan Cavcav, Galatasaray Başkanı'na Ahmet Çalık için şartlarını iletti. Ahmet Çalık, yetiştirdiğimiz ve çok önem verdiğimiz bir futbolcu. Transferde önünü kesmek gibi bir amacımız yok. Ancak şartların oluşması gerekiyor” dedi.

KOÇ: BİZ PLANIMIZI YAPTIK

Ahmet Çalık'ı önünü kesmek gibi bir durumları olmadığını anlatan Koç, “bonservis bedeli olarak 5 milyon Euro'nun altında konuşulduğunu biliyorum. Son görüşmelerde yer almadım ama biz kulüp olarak Ahmet Çalık gider ya da kalırsa planımızı ona göre yaptık. Galatasaray taleplerimize evet derse Ahmet Çalık'ı yollarız. Top artık Galatasaray'da” diye konuştu.

Aydın Cingöz 
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)