comScore

Gençlerbirliği Gençlerbirliği

Gençlerbirliği oyuncusu Samuel Owusu'nun idolü Arjen Robben

07 Ocak 2017, Cumartesi 17:44
Gençlerbirliği oyuncusu Samuel Owusu'nun idolü Arjen Robben

Owusu, genç bir oyuncu için kültürel değişimlerin hiç de kolay olmadığını söyledi.

FutbolArena - Gençlerbirliği'nin genç isimlerinden Samuel Owusu, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri kulüp web sitesine anlattı.
 

Samuel Owusu bilinmeyenlerini anlattı


Oynadığı ülkeler olan Gana, Sırbistan ve Türkiye'nin farklılıklarına değinen Owusu, genç bir oyuncu için bu kültürel değişimlerin hiç de kolay olmadığını söyledi. “Çok genç yaşta önce Gana'dan Sırbistan'a; Sırbistan'dan da Türkiye'ye transfer oldum. 3 farklı kültür, 3 farklı ülke… İlk başlarda epey zorlandım. Gana'dan Sırbistan'a gitmek tam anlamıyla çok farklıydı benim için. Türkiye'ye geldiğimde ise yine zorlandım. Yemek kültürlerinden sosyal yaşama kadar bir çok şey farklı bu üç ülkede. Asla kolay değildi.” dedi.

Gana'da Red Bull Akademi forması giyen genç oyuncu , Sırbistan'da eksiklerini görme şansı bulduğunu kaydederken şunları söyledi:
"Gana'dan ayrıldıktan sonra bir başka zorluğu da saha içinde çektim. Gana'da Red Bull Akademi takımında oynuyordum. Akademide bir çok şeyi eksik öğrendiğimi fark ettim. Bunu ancak Sırbistan'da giderme şansı buldum. Oynarken, hızımı nasıl kullanabileceğimi, savunma arkasına koşuyu nasıl yapabileceğimi… Radnik'te beni iyi kullandıklarını ve bana eksiklerimi geliştirerek, öğrettiklerini düşünüyorum. Genç bir oyuncuyum, ben öğrenmeye ve gelişmeye devam ediyorum."

Bu sezon ilk kez Ümit Özat'ın gelişiyle forma şansı bulduğu hatırlatılması üzerine Owusu şunları söyledi:

“Fenerbahçe maçına Gençlerbirliği formasıyla çıktığım gün benim için çok özeldi. Ümit Hoca geldiğinde bir sakatlığım vardı. Yeni çıkmıştım sakatlıktan ve beni oynatacağından habersizdim. Benim için çok güzel bir sürpriz oldu. Sakatlıktan döndükten sonra bir de Amedspor'a gol attım. Çok önemli dönemlerdi bunlar benim için.”

ÜMİT ÖZAT'A ÖVGÜ

Ümit Özat'ı kendisi için çok iyi bir hoca olarak nitelendiren Owusu, Özat'ın futbolculara yaklaşımına da değindi:

“Ümit Özat'ın çok iyi bir hoca olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çok pozitif bir karakteri var. Bu takım için gerçekten önemli bir isim. Sakatlıktan önce oynamıyordum ve niye oynadığımı da bilmiyordum. Şimdi Ümit Hoca hem bana şans veriyor hem de oynatmadığı zaman neden oynatmadığını söylüyor. Tüm futbolculara karşı çok açık.”

'AVRUPA'DA OYNAMAK İSTİYORUM'

Owusu, en büyük hayallerinden biri olarak da Avrupa kupalarında Gençlerbirliği forması giymek olduğunu söyledi:

"İyi bir takım olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Tecrübeli oyuncularımız var, potansiyeli yüksek yetenekli oyuncularımız var; tüm bunları düşününce gerçekten iyi bir takımız. İlk yarıda sergilediğimiz performansı arttıracak güçteyiz. Şu an 8.sıradayız, kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. En büyük hayalim de Gençlerbirliği forması ile Avrupa'da oynamak. Gençlerbirliği büyük kulüp, benim en önemli hedeflerimden biri de forma şansı bularak Gençlerbirliği'ni ligde de saygı değer , hak ettiği lig pozisyonuna getirmek. Kendi adıma çok çalışacağım ve Ümit Hoca'dan daha fazla şans alacağım."

İDOLÜM ARJEN ROBBEN

Son olarak takımdaki havayı da aktaran genç oyuncu, çocukluk idolünün de Arjen Robben olduğunu söyledi:

"Takımdaki tüm arkadaşlarımla aram iyi. Benim gibi bir çok genç oyuncu var. Çok güzel bir ortam var burada. En samimi olduğum isim ise Kamal Issah. Ben genç bir futbolcuyum ama öncesinde genç bir insanım. Sevdiğiniz insanlara saygı göstermelisiniz. Ben de buradaki herkese saygı duyuyorum.
Ben Gana'dayken Arjen Robben'den esinlenerek Robben lakabı takmışlardı. Kendime idol olarak onu görüyordum."

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)